مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 23961 -تاریخ انتشار : دوشنبه 15 خرداد 1396 -ساعت : 11:42

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اختصاص ۱۶۰ میلیارد تومان وام بلاعوض برای طرح مسکن اجتماعی

تابش اعلام کرد:

اختصاص ۱۶۰ میلیارد تومان وام بلاعوض برای طرح مسکن اجتماعی

مازندشورا: رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به ادامه مکاتبات بین بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه برای تامین منابع مالی اجرای طرح مسکن اجتماعی گفت: در این طرح ۱۶۰ میلیارد تومان وام بلاعوض از سوی سازمان برنامه تامین می‌شود

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از ایلنا علیرضا تابش درباره محل تامین منابع طرح مسکن اجتماعی اظهار داشت: در مصوبه طرح مسکن مهر که اواخر سال گذشته به تصویب هیئت وزیران رسید، موضوعی  که درباره محل تامین منابع این طرح به امضای آقای آخوندی (وزیر راه و شهرسازی)و آقای سیف (رییس بانک مرکزی) رسیده این است که تسهیلات اعتباری اجرای مسکن اجتماعی به مبلغ ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان را تامین کنند.     

وی ادامه داد: برای تامین مانع تسهیلات بلاعوض نامه‌ای به سازمان برنامه و بودجه ارسال کرده‌ایم. منابع لازم برای ارائه تسهیلات بلاعوض در طرح مسکن اجتماعی ۱۶۰ میلیارد تومان است.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: این تسهیلات طبق برنامه‌ریزی‌ها تامین خواهد شد و در اختیار مردم گذاشته می‌شود.

وی درباره احتمال  اینکه بخشی از اعتبارات از محل برگشت اقساط مسکن مهر باشد، اظهار بی‌اطلاعی کرد.

تابش همچنین در پاسخ به این سوال که آیا اقدامی برای شناسایی قشری که طرح مسکن اجتماعی شامل آنها خواهد شد، انجام شده اظهار داشت: در مصوبه مسکن اجتماعی مکانیزم‌هایی برای شناسایی افرادی که مشمول طرح مسکن اجتماعی می‌شوند، مشخص شده است. از طریق نهادهای تحت پوششی مانند کمیته امداد، بهزیستی و وزارت رفاه اجتماعی این افراد شناسایی و بلافاصله مراحل  تشکیل پرنده انجام می‌شود و افراد به بنیاد مسکن معرفی خواهند شد.  

این مقام مسئول افزود: گام اول این است که منابع مالی مسکن اجتماعی را در اختیار بگیریم و در مرحله بعدی اعلام عمومی انجام دهیم. مراحل اجرایی گام اول شروع شده است و تامین کنندگان مالی طرح مسکن اجتماعی در گام اول، بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه هستند.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اجتماعی - تامین - تسهیلات - منابع - تومان - میلیارد - بلاعوض - شناسایی - درباره - اظهار - برنامه - مرکزی - اختیار - افراد - مراحل - بنیاد - بودجه - شهرسازی - وزارت - مصوبه - اعلام -

نظر شما در مورد : اختصاص ۱۶۰ میلیارد تومان وام بلاعوض برای طرح مسکن اجتماعی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها