مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2405 -تاریخ انتشار : سه شنبه 05 شهریور 1392 -ساعت : 12:52

چاپ به اشتراگ گذاشتن

تشدید سهم خواهی مدعیان برای کرسی استانداری مازندران

مازند شورا: در این میان با برگزاری و تقدیر از عده ای خاص از حامیان انتخاباتی روحانی در استان و همچنین اخذ بیعت نامه هایی از اشخاص و علمای دینی سعی در قبولاندن فرد مورد نظر طیف خود برای کرسی استانداری و مدیریت دستگاه های اداری استان دارند

مازند شورا: بدیهی است در نظر گرفتن کارنامه گذشته مدیران در زمان تصدی مسئولیتهای فعلی و قبلی و دوری از سیاست زدگی های بی مورد و سلیقه گرایی  در انتخاب مدیران  تاثیر گذار است، اما انگار برخی از رسانه ها بدنبال سهم خواهی و ایجاد مقبولیت و مشروعیت دینی برای برخی از گزینه های مطروحه استانداری مازندران هستند.

در این میان با برگزاری و تقدیر از عده ای خاص از حامیان انتخاباتی روحانی در استان و همچنین اخذ بیعت نامه هایی از اشخاص و علمای دینی سعی در قبولاندن فرد مورد نظر طیف خود برای کرسی استانداری و مدیریت دستگاه های اداری استان دارند.

در برگزاری همایش‌های تقدیر و تشکر از مسئولین ستادهای دکتر روحانی در مازندران اولین پرسشی که در این جلسات و محافل مطرح می شد این بود که مسئولین آینده استان چه کسانی خواهند بود؟ مخصوصا صندلی استانداری مازندران به چه کسی خواهد رسید؟ همایش اصلاح طلبان حامی روحانی در سالن هلال احمر ساری، همایش اصولگرایان حامی روحانی در اریکه آریایی، نشست اصلاح طلبان با سخنرانی موسوی لاری تنها بخشی از مراسمات برگزار شده بعد از انتخابات بوده است.
 
 در این میان چند روزی است یکی از گزینه‌های مطرح منصب استانداری مازندران ضمن نشست با روئسای اصولگرای ستاد دکتر روحانی در مازندران به دیدار برخی از علما و روحانیون مطرح استان رفته و در پی کسب نظر مساعد آنان می باشد.

اگرچه تنی چند از علما حمایت اختصاصی خود را از ایشان تکذیب کرده اند اما نزدیکان این فرد اخیرا برای کسب حمایت اصلاح طلبان استان نیز فعال شده اند؛ لذا با فعالین سیاسی اصلاح طلب شهرستان‌ها جلساتی برگزار نموده و ضمن تخریب سایر گزینه‌های مطرح برای استانداری و طرح عدم همکاری یکی دیگر از گزینه‌ی مطرح استان مشغول فعالیت می باشند که در همین راستا یک سایت اصلاح طلب مازندرانی نیز هم در ادعایی دکتر ربیع فلاح رییس ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در مازندران  را تنها گزینه شایسته استانداری مازندران  معرفی کرده است و به انتشار اخبار حمایت برخی از علما و آیت الله های استان به منظور مشروعیت بخشی در بین افکار عمومی از گزینه مورد علاقه خود پرداخته است.

البته این خبر از سوی « حلقه آمل » ستاد دکتر روحانی در اختیار رسانه ها قرار گرفت تا پروژه فضاسازی برای استانداری رئیس ستاد انتخاباتی مازندران در مرحله اول و انتصاب دیگر اعضای ستاد به عنوان مدیران میانی و پایینی در مراحل بعدی شکل بگیرد و حتی مورد تایید و نظر بسیاری از اصلاح طلبان نیست.

نا گفته نماند رحمان فضلی وزیر کشور آب پاکی را بر روی گمانه زنی های رسانه ای ریخته و در خبری اعلام کرد هیچ یک از لیست ها و گمانه زنی ها در ارتباط با گزینه های استانداری های کشور مورد تایید بنده نیست.

جالب تر آنکه برخی از علمایی که در لیست حمایت این سایت اصلاح طلب آمده بودند نیز حمایت خود را از گزینه اصلاح طلبان تکذیب کردند که میتوان به حضرت آيت الله صدوقي مازندراني اشاره کرد  که حمایت خود را از کاندیدای مورد نظر آنها تکذیب کرده و اعلام داشت اخباري را كه در حمايت خاص حضرت آيت الله صدوقي مازندراني از كانديداتوري فردي در سمت استانداري شايع گشته " تكذيب " مي شود.

مگر نه اینکه در شریعت اسلام آمده که برای رسیدن به حق باید از طریق حق وارد شد و در تقوای سیاسی طی طریق باطل برای رسیدن به حق مزموم شمرده شده است؟

تخریب گزینه های مطرح استانداری با شیوه های ناپسند وتحمیل گزینه هایی که نشان از سهم خواهی ویژه برخی از جناح های تندرو درمازندران دارد نه تنها اذهان عمومی را مکدر میکند بلکه  ناقض شعار اعتدال روحانی نیز می باشد و ازطرفی معرفی افرادی با سابقه اجرایی و مدیریتی کم در این شرایط حساس مازندران که حتی خود رئیس جمهور این ریسک را نپذیرفت که از افراد کم تجربه در پست های حساس استفاده نماید و با توجه به اینکه زمان کنونی آنقدر وسیع نیست که بتوان اندیشه مدیریت آزمون و خطا را تجربه کرد هم مزید بر این مطلب است که این طیف  به پیشرفت و توسعه استان مازندران فکر نمی کنند/ بلاغلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران،استاندار ، - -

نظر شما در مورد : تشدید سهم خواهی مدعیان برای کرسی استانداری مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها