هدف نهایی منتقدان انتخابات شورای اسلامی شهر در ساری

تاریخ انتشار : چهار شنبه 17 خرداد 1396 - ساعت : 12:05

کد مطلب: 24087 چاپ به اشتراگ گذاشتن

«حذف مهدی عبوری»؛

هدف نهایی منتقدان انتخابات شورای اسلامی شهر در ساری

مازندشورا: به اعتقاد این افراد هژمونی و موقعیت ممتاز و رو به تکثیر مهدی عبوری دیگر قابل تحمل نیست. چراکه استمرار حضور عبوری در مسند مدیریت شهری مرکز استان که منشا تحولات مثبت و تاریخی در بهسازی نابسامانیهای به جامانده از مدیریت های گذشته بوده است، به معنای بازماندن همیشگی شان از اقبال عمومی است

اختصاصی مازندشورا: بی تردید پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر ساری مشتمل بر نکات بسیارکلیدی و عبرت آموزی است که تامل و واکاوی آن مستلزم کنکاش جامعه شناختی،روان شناختی،سیاسی و اقتصادی است. در این دوره از انتخابات که یکی از پرترافیک ترین رقابتهای سیاسی در چند دوره اخیر به لحاظ تعدد کاندیداها بود نوعی رقابت در ورود به پارلمان محلی شورای اسلامی مرکزاستان شکل گرفت که روند مبارزاتی و تبلیغاتی را بیش از باور شهروندان و شاید هم مجریان و ناظران فرآیند انتخابات ، هیجانی و خارج از کنترل ساخته بود. البته به گمان بسیاری از تحلیلگران، این موضوع یکی از الزامات همه نظامهای دموکراتیک بوده و شور انتخابات همیشه موجد تخلفات و یا مخدوش ساختن نتیجه انتخابات نیست. البته اگر تحت الشعاع جناح بندیهای کاذب و دو قطبی و ورود بازیگران زمین خورده آزمونهای گذشته قرار نگیرد. آنچه مسلم است پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی در مرکز مازندران که در فضای شورانگیز ناشی از انتخابات ریاست جمهوری برگزار گردید و منتخبانی عمدتا ریشه دار و نام آشنا از طیفهای مختلف سیاسی و اجتماعی موفق به کسب آرای شهروندان شدند ،متاسفانه با دبه کردن و اعتراض عده ای که تحمل باخت و شکست در یک فضای رقابتی را ندارند در محاق ابطال قرارگرفت. نکته جالب توجه در این مقوله بطور کلی از دو منظر قابل تحلیل است . اول اینکه شماری از منتقدان فرآیند انتخابات شورای اسلامی شهر ساری کسانی هستند که با انگیزه تسویه حساب با شهردار جوان و توانمند مرکزاستان وارد رقابتهای این دوره از انتخابات شدند و منویات و مکنونات قلبی خودشان را هم پنهان نکرده و در تقابلی آشکار با اراده عمومی شهروندان که حمایت از شهردار خدوم را فریاد می کشند ، برنامه عملیاتی خود را ساقط کردن شهردار و حذف وی از چرخه مدیریت شهری مرکزاستان اعلام کرده بودند. این افراد که سیاسیون ناکام انتخاباتهای گذشته در حوزه های مختلف سیاسی هستند در حقیقت با تمام وجود وارد بازی سیاسی 29 اردیبهشت شدند و اینک با توجه به نتیجه حاصل از این آزمون بزرگ ، به هیچ رو نمی خواهند از آن تمکین کنند و با توسل به هر وسیله ای حتی تخلفات صورت گرفته که از چالشهای غیرقابل اغماض هر نظام انتخاباتی است سعی دارند از آب گا آلود ماهی بگیرند. اینان در حقیقت یک هدف غایی و نهایی را دنبال می کنند و آن چیزی نیست جز حذف «مهدی عبوری».

به اعتقاد این افراد هژمونی و موقعیت ممتاز و رو به تکثیر مهدی عبوری دیگر قابل تحمل نیست. چراکه استمرار حضور عبوری در مسند مدیریت شهری مرکز استان که منشا تحولات مثبت و تاریخی در بهسازی نابسامانیهای به جامانده از مدیریت های گذشته بوده است، به معنای بازماندن همیشگی شان از اقبال عمومی است.به عبارت دیگر، تئوری این گروه ایجاد تیمی ناهمگون و پر تنش در مجموعه شهرداری و شورای شهر است تا عرصه را بر مهدی عبوری چنان تنگ کنند که وی چاره ای جز استعفا و واگذاری این مسند نداشته باشد. از سویی دیگر، به موازات تدارک سنگین این گروه اصلی، گروه دیگری هم هستند که نه تجربه انتخاباتی دارند و نه قواعد بازی سیاسی را می دانند. این افراد پرشمار که تا روز قبل از انتخابات سعی می کردند با ایستادن در کنار عبوری و ظاهرشدن در قاب پوستری رنگی خود را حامی شهردار موفق نشان دهند و از رهگذر محبوبیت وی شاید بتوانند نخستین تجربه خودرا در ورود به پارلمان محلی مرکزاستان بدست آورند ، با معلوم شدن نتایج انتخابات به مخالفان و منتقدان عبوری پیوستند و همانند سیاسیون با اهداف مشخص گروه اول، بر طبل ابطال می کوبند.در حالیکه هنوز پوسترهای تبلیغاتی آنان که بعضا با فرصت طلبی در مجالس و محافل خود را به عبوری چسبانده اند در برخی نفاط شهر خودنمایی می کنند. این کم تجربه گان دنیای پیچیده سیاست در حقیقت آلت دست سیاسیون حرفه ای گروه اول قرارگرفته اند و زیر بیرق آنان مدام سینه می زنند و همانند گریه کنان زیر تابوتی هستند که نمی دانند چه کسی در تابوت است!


به هرتقدیر؛ ماجرای مخالفان و منتقدان فرآیند انتخابات شورای اسلامی شهر ساری از این دو گروه خارج نیستند. هرچند که تخلفاتی نیز در این رقابتها مشاهده شده است که هرگز در شان و منزلت شهروندان هوشمند ساروی نبوده است و برخورد قاطع با خاطیان برابر قانون ، مطالبه مهم همه شهروندان است.اما واقعیت آن است که؛ هر سرنوشتی برای انتخابات شورای اسلامی مرکز استان رقم بخورد، مردم حمایت خود را از شهردار جوان که اقداماتش منشا تحولات مثبت بسیاری در ساری بوده است دریغ نخواهند کرد و همچنین نقش کنشگران عرصه این انتخابات ، از کاندیداهای مختلف تا عوامل اجرایی و نمایندگان مردم ساری در خانه ملت را هرگز فراموش نخواهند کرد و به روش خود و در جای مناسب و البته به دور از هرگونه شتاب زدگی و اقدامات کوچه بازاری واکنش خود را نشان خواهند داد. واکنشی که بی تردید حمایت از «مهدی عبوری» در کانون توجه آن قرار دارد.

نویسنده :

برچسب ها : #هدف نهایی منتقدان انتخابات شورای اسلامی شهر در ساری #«حذف مهدی عبوری» #کوروش غفاری چراتی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : هدف نهایی منتقدان انتخابات شورای اسلامی شهر در ساری

*

*


X https://sport45.site/