مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 24108 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 18 خرداد 1396 -ساعت : 08:50

چاپ به اشتراگ گذاشتن
جزییات ریزش ساختمان اداری در خیابان گیشا تهران

رییس پژوهشکده ساختمان تشریح کرد:

جزییات ریزش ساختمان اداری در خیابان گیشا تهران

مازندشورا: رییس پژوهشکده ساختمان مرکز تحقیقات مسکن، گودبرداری غیراصولی به عمق ۳ متر در زمین ۲۵۰ متری واقع در ضلع شرقی ساختمان را علت حادثه روز گذشته خیابان گیشا عنوان کرد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی علی بیت اللهی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: روز گذشته بخشی از یک ساختمان ۴ طبقه در خیابان گیشا نبش خیابان ۳۶ فروریخت. کاربری این ساختمان اداری بوده که در آن آموزش موسیقی انجام می‌شد. در این حادثه بیشترین آسیب وارده به ضلع شرقی ساختمان بوده است که ریزش به طور کامل در ان رخ داده است.

وی افزود:  زمان رخداد ساعت ۹:۴۷ روز ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ و محل آن خیابان گیشا نبش خیابان ۳۶ بوده است.

رییس پژوهشکده ساختمان مرکز تحقیقات مسکن گفت: هنگام حادثه حدود ۴۰ نفر در داخل ساختمان حضور داشتند که برخی از این افراد پس از حادثه خود با کمک دیگران به سلامت از ساختمان خارج شدند؛ آتش‌نشانان نیز حدود ۲۰ نفر از این افراد را به سلامت از داخل ساختمان خارج کردند و فقط یک خانم در زیر آوار مانده بود که آتش‌نشانان در تلاش بودند وی را از زیر آوار خارج کنند.

بیت‌اللهی در تشریح علت حادثه اظهار  کرد: در ضلع شرقی این ساختمان زمینی به وسعت ۲۵۰ متر مربع و به عمق ۳ متر گودبرداری شده بود که به یکباره منجر شد ضلع شرقی ساختمان اداری تخریب شود و ساختمان ریزش نماید. گودبرداری غیر اصولی علت اصلی حادثه ذکر شده است.

به گفته وی، یک زن ۳۵ ساله در زیر آوار گرفتار بود که با تلاش آتش نشانان خوشبختانه زنده از زیر آوار بیرون آمد. ضلع غربی ساختمان سالم است و تیمی از آتش­نشانان نیز مشغول ایمن سازی آن هستند.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ساختمان - حادثه - خیابان - اداری - آتش‌نشانان - گودبرداری - سلامت - افراد - پژوهشکده - تشریح -

مطالب مرتبط با : جزییات ریزش ساختمان اداری در خیابان گیشا تهران
نظر شما در مورد : جزییات ریزش ساختمان اداری در خیابان گیشا تهران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها