مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 24109 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 18 خرداد 1396 -ساعت : 09:10

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اخذ مالیات از ساخت و فروش ساختمان تصویب شد/ تسویه بدهی‌های دولت از طریق واگذاری اسناد خزانه اسلامی

هیئت دولت اعلام کرد:

اخذ مالیات از ساخت و فروش ساختمان تصویب شد/ تسویه بدهی‌های دولت از طریق واگذاری اسناد خزانه اسلامی

مازندشورا: با تصویب هیئت وزیران، درآمد اشخاص حقیقی و حقوقی ناشی از ساخت و فروش هر نوع ساختمان (عرصه و اعیانی) در سال ۹۵حسب مورد مشمول مقررات مالیات بر درآمد خواهد بود.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی؛ هیئت دولت در جلسه دیروز دو مصوبه اقتصادی داشت و بر این اساس اخذ مالیات از ساخت و ساز املاک در جلسه مذکور تصویب شد. دولت این تصمیم را با توجه به انقضای یک سال از تاریخ اجرای قانون مالیات‌های مستقیم و به‌منظور رفع مشکلات اجرایی ذی‌نفعان موضوع اتخاذ کرد.

همچنین به‌موجب این تصمیم، ارزش روز زمین در زمان فروش ساختمان احداث‌شده از ارزش روز فروش ساختمان کسر و مابقی آن در درآمد مشمول مالیات لحاظ می­‌شود.

این تصمیم شامل ساختمان­‌هایی خواهد شد که از اول سال ۱۳۹۵ پروانه ساختمانی اخذ کرده‌اند و شامل ساختمان­هایی که تا پایان سال ۱۳۹۴ پروانه ساختمان اخذ شده و حتی اتمام ساختمان نیز بعد از سال ۹۴ باشد، نمی­‌شود و ساختمان­‌هایی که پروانه ساخت آنها قبل از سال ۱۳۹۴ باشد، صرفاً مشمول مالیات نقل و انتقال خواهد بود.

این تصمیم شامل ساخت و فروش ساختمان در شهرهای کمتر از یکصد هزار نفر نخواهد بود.

ضمناً در مورد نقل و انتقال ساختمان‌های نیمه‌تمام، مبلغ فروش هر مرحله به‌عنوان بهای تمام‌شده خریدار مرحله بعدی محسوب و از درآمد ناشی از ساخت و فروش املاک مذکور کسر می‌گردد.

در مورد اعیان احداث‌شده در املاک موقوفه، ارزش زمین در محاسبه درآمد مشمول مالیات ناشی از ساخت و فروش املاک منظور نخواهد شد.

بدهی‌های دولت از طریق واگذاری اسناد خزانه اسلامی تسویه می‌­شود

هیئت وزیران به‌منظور تسویه بدهی مسجل دولت بابت طرح­های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و مابه‌التفاوت قیمت تضمینی محصولات کشاورزی، با واگذاری اسناد خزانه اسلامی با حفظ قدرت خرید تا سررسید به‌قیمت اسمی تا سقف مبلغ ۹۵هزار میلیارد ریال به طلبکاران موافقت کرد. سقف واگذاری اسناد یادشده در هر مرحله به‌میزان ۱۹هزار میلیارد ریال خواهد بود.

همچنین تا سقف ۱۰هزار میلیارد ریال از این اعتبار برای تهاتر بدهی و طلب دولت به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و شرکت‌های وابسته به آن ستاد که حداقل ۳۰ درصد از سهام آنها متعلق به ستاد مذکور و شرکت‌های تابعه باشد، تعلق می‌گیرد./


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ساختمان - مالیات - واگذاری - املاک - اسناد - تصمیم - مرحله - مشمول - درآمد - مذکور - اسلامی - پروانه - تسویه - میلیارد - خزانه - شرکت‌های - نخواهد - انتقال - به‌منظور - بدهی‌های - تصویب - اجرایی - همچنین - احداث‌شده - ساختمان­‌هایی -

مطالب مرتبط با : اخذ مالیات از ساخت و فروش ساختمان تصویب شد/ تسویه بدهی‌های دولت از طریق واگذاری اسناد خزانه اسلامی
نظر شما در مورد : اخذ مالیات از ساخت و فروش ساختمان تصویب شد/ تسویه بدهی‌های دولت از طریق واگذاری اسناد خزانه اسلامی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها