مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 24120 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 18 خرداد 1396 -ساعت : 11:42

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نگاه پیشگیرانه در مدیریت بحران اولویت قرار گیرد

مدیرکل مدیریت بحران مازندران:

نگاه پیشگیرانه در مدیریت بحران اولویت قرار گیرد

مازندشورا: ساری - مدیرکل مدیریت بحران مازندران گفت: نگاه ما در مقوله مدیریت بحران باید پیشگیرانه باشد و بازسازی و بهسازی در اولویت بعدی ما قرار دارند.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار مهر، علی اصغر احمدی پیش از ظهر پنجشنبه در نشست امضای تفاهمنامه راه اندازی خانه های هلال در مازندران، استفاده از ظرفیت موجود در روستاها را از نقاط قوت این تفاهمنامه برشمرد و بر همگرایی همه دستگاه‌های اجرایی در کاهش آسیب پذیری روستاها تاکید کرد.

یداله نبوی، مدیرکل پدافند غیرعامل استان نیز شناخت تهدیدها را مهم‌ترین مؤلفه درپدافند غیرعامل دانست و ارائه هرگونه راهکار به منظور کاهش خسارات ناشی از حوادث و بحران‌ها را منوط به شناخت ماهیت تهدیدها و ارزیابی خسارت‌ها توصیف کرد.

وی پدافند غیر عامل را یکی از ضروریات نظام برشمرد و هدف غایی پدافند غیرعامل را حفاظت از زیرساخت‌ها و پایداری مدیریت اعلام کرد.

وی جمعیت هلال احمر را از دستگاه‌های پیشتاز در فرآیند امدادونجات دانست و گفت: ابتکار هلال احمر در راه اندازی خانه‌های هلال و مدیریت بحران روستایی به معنای تلاش برای شناخت تهدیدها و ارائه کاهش آسیب‌ها می‌باشد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان، دهیاران را مهم‌ترین زنجیره مدیریت بحران در روستاها برشمرد و گفت: امضای تفاهمنامه همکاری با جمعیت هلال احمر و راه اندازی خانه‌های هلال و مدیریت بحران روستایی اقدام مبارکی است که می‌تواند روند خدمت رسانی به ساکنان روستاها را تسریع و تسهیل کند.


منبع : مهر - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مدیریت - بحران - غیرعامل - روستاها - پدافند - شناخت - تهدیدها - تفاهمنامه - مدیرکل - اندازی - برشمرد - ارائه - دانست - روستایی - خانه‌های - جمعیت - استان - امضای - دستگاه‌های - مازندران - مهم‌ترین -

نظر شما در مورد : نگاه پیشگیرانه در مدیریت بحران اولویت قرار گیرد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها