مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2414 -تاریخ انتشار : دوشنبه 04 شهریور 1392 -ساعت : 10:26

چاپ به اشتراگ گذاشتن
کارت سبز شورای شهر ساری به شهردار/ انتقاد از شیوه جذب نیرو در شهرداری ساری

کارت سبز شورای شهر ساری به شهردار/ انتقاد از شیوه جذب نیرو در شهرداری ساری

مازند شورا: کارت سبز شورا به شهردار، ارسال پرونده تخلف شورا به کمیسیون ماده 100، انتقاد از عملکرد سازمان کم تحرک پسماند و جذب فله‌ای نیرو در شهردار از جمله موارد مطرح شده در جلسه علنی شورای شهر ساری بود.

مازند شورا: در جلسه علنی شورای شهر ساری که شامگاه یکشنبه برگزار شد، یک عضو شورای اسلامی شهر ساری با بیان اینکه مهدی عبوری با نظر مطلق اعضای شورای شهر انتخاب شد به عنوان شهردار بومی که شناخت دقیق تری از شهر و تعامل بیشتر با مردم دارد شهردار ساری باقی می ماند.

سید محمد آقامیری با بیان این مطلب که این روز ها یکی از مباحث مهم کشور شروع به کار نمودن چهارمین دوره شوراهای اسلامی سراسر کشور و انتخاب هیئت رئیسه شوراهای شهر و انتخاب شهرداران است گفت: یکی از مهم ترین بحث های کشور ،استان و شهر انتخاب  یا ابقاءشهرداران می باشد.

مزایا و معایت شهردار بومی

وی در ادامه به تشریح دو دیدگاه عمده در مورد شهرداران پرداخت و تصریح نمود: عده ای بر بومی بودن شهردار وعده ای دیگر بر غیر بومی بودنش تاکید دارند.

عضو شورای اسلامی شهر ساری محاسن و معایب هر دو دسته شهردار را برشمرد و بیان داشت: شهردار بومی شناخت دقیق تری از شهر داشته و به سبب علقه بیشتر مردم با شهردار بومی تعامل بهتری به وجود می آید.

آقامیری، در ادامه با تاکید بر اینکه شهردار بومی را نمی توان به راحتی عزل نمود افزود:شهرداران غیر بومی کمتر از حمایت برخوردارند و مشارکت مردم و مدیران نیز کمتر است و از محاسن شهرداران غیر بومی این است که می توان به راحتی آنها را عزل کرد  و نیز از شهرداران غیر بومی آزمون پس داده استفاده کرد.

عضو شورای اسلامی شهر ساری،با اشاره به اینکه شهردار فعلی شهر ساری ، با نظر مطلق اعضای شورای شهر انتخاب شد گفت: از جمیع جهات از بین شهردار بومی و غیر بومی شهردار بومی را انتخاب می کنیم.

آقامیری،با اشاره این که حکم شهردار فعلی یکبار پس از انتخاب از طریق وزیر کشور صادر شد گفت: خدمات شهردار فعلی ساری مورد رضایت اکثریت قریب به اتفاق، علمای شهر،نماینده ولی فقیه ،ایثارگران و خانواده شد شهدا ،بازاریان ،فرهنگیان، ورزشکاران و عموم طبقات مردم بوده است.

وی از شورای چهارم ساری شورایی تحمل آرای نظرات و تضارب آراء نام برد و تصریح کرد: شورای اعتدال، شهردار همسو با دولت تدبیر و امید انتخاب و پروژه  توسعه ساری را متوقف نخواهد کرد.

وی با اشاره به کلان شهر شدن ساری اشاره کرد و بیان داشت:جنانجه این امر محقق شود بیش از 400هزار تا 600هزار تومان به فیش حقوقی کارمندان اضافه خواهد شد و  دو شاخص جمعیت و مساحت در کلان شهر بودن نقش تعیین کنند خواهد داشت.

پرونده تخلف شورای به کمیسیون ماده 100 فرستاده شود

رئيس كميسيون بودجه شوراي شهر ساري با بیان اینکه احداث ساختمان شورای ساری سبب استفاده از حریم خیابان شده است گفت: این امر خود تخلف بوده که بر طبق کمیسیون ماده 100 بایستی این پرونده به کمیسیون فرستاده شود.

دکتر جمال باقری با بیان دو موضوع به نقد شورا و شهر داری پرداخت و بیان داشت: ما در کمیسیون ماده 100مردم را مورد خطاب قرارمی دهیم و این در صورتی است که تجاوز به حریم خیابان در حین ساخت و ساز ساختمان شورای ساری تخلف در روز روشن بوده که بایستی پرونده این تخلف به کمیسیون ماده 100 فرستاده شود.

وی در ادامه با انتقاد از نظافت سطل ها و مخازن زباله اظهار کرد: به خاطر گرمای هوا و جاری شدن شیرابه ها در اطراف سطل ها و مخازن زباله موجب آزار و اذیت شهروندان شده است.

رئيس كميسيون بودجه شوراي شهر ساري، با بیان اینکه سازمان کم تحرک پسماند که متولی  ساماندهی زباله ها در شهر می باشد جدی تر عمل نماید تصریح نمود: این سازمان به جای ارتباط با پیمانکار با هماهنگی با سایر بخش های شهرداری مشکل شیرابه های اطراف مخازن را برطرف کند.

جذب فله ای نیرو در بدنه ی شهرداری عادلانه نیست

رئيس كميسيون عمران شوراي شهر ساري با اشاره به هفته دولت و منش مدیریتی شهیدان رجائی و باهنر گفت: دولتمردان با گفتار و رفتار توام با صداقت منشاء اثرات باشند.

مهدی رضایی فرح آبادی ضمن گراميداشت ياد و نام شهيدان رجايي و باهنر با بیان اینکه، ای کاش دولتمردان همچو ن شهیدان رجائی و باهنر با گفتار و رفتار توام با صداقت منشاء اثرات مثبت در شهر و استانها باشند و مردم طعم خوش خدمت را احساس نمایند اظهار کرد: در مدت شش سال که درشورا حضور داشتم خدمت چندانی ندیدم و مصوبات چندانی اجرائی نشد.

وی در ادامه ابراز امیدواری کرد در دولت تدبیر و امید، شاهد اجرای مصوبات بر زمین مانده باشیم.

رئيس كميسيون عمران شوراي شهر ساري ضمن تشکر و قدردانی از شورای دوره سوم و شهرداری و سازمانهای تابعه شهرداری از رسانه ها به عنوان بازوی توانای شورا یاد کرد و بیان داشت:در دوران خدمت در شورا با حفظ کرامت اخلاقی و تکریم ارباب رجوع چه در شورا و شهرداری مردم را ولی نعمت خود قرار دادم.

وی با اشاره به انتخابات دوره چهارم شوراها، تصریح کرد: تخریب برخی اعضا شورا و بی عدالتی  که در انتخابات توسط برخی صورت گرفت سبب شد که پیش از گذشته مورد اقبال مردم قرار بگیرم.

رئيس كميسيون عمران شوراي شهر ساري در بخشی از سخنانش با انتقاد ازعدم حضور نخبگان در مدیریت شهری گفت: جذب فله ای نیرو در بدنه شهرداری و خویشاوند بازی عادلانه نبوده و آثارش در هزینه غیرکارشناسی شهرداری دیده می شود.

رضایی فرح آبادی در ادامه این رویکرد را زنگ  خطری دانست و با ابراز امیدواری بر رفع این مشکل در آینده ای نزدیک تاکید کرد./ مهر



لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ساری ،شورای شهر، عبو - -

نظر شما در مورد : کارت سبز شورای شهر ساری به شهردار/ انتقاد از شیوه جذب نیرو در شهرداری ساری

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها