امروز چهار شنبه 26 مهر 1396 ساعت 03:33:57

آرشیو ارتباط با ما ثبت نام کاندیدا

مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2416 -تاریخ انتشار : دوشنبه 04 شهریور 1392 -ساعت : 10:17

چاپ به اشتراگ گذاشتن

عبوری بهترین گزینه برای تصدی شهرداری ساری

مازند شورا: یک عضو شورای اسلامی شهر با اشاره به مغفول ماندن رسالت شورایی، اظهار کرد: مهدی عبوری شهردار فعلی ساری بهترین گزینه برای تصدی شهرداری ساری در دوره چهارم است

مازند شورا: محمد حسن محمدی کیادهی یکشنبه شب در نطق پیش از دستور شورای اسلامی شورای شهر ساری، با گرامیداشت هفته دولت و یاد شهیدان رجایی و باهنر اظهار کرد: چرا دشمن این دو برزگوار و بسیاری از عناصر خدوم انقلاب را از مردم و نظام اسلامی گرفت.
 
وی افزود: اگر به مرام و منش این شهیدان رجوع کنیم می بینیم آنها در اوج قدرت فروتن بودند و با اعتقادی عمیق شب و روز در فکر خدمت به مردم به سر می بردند و ولایتمداری آنها یک باور عمیق بود
 
عضو شورای اسلامی شهر ساری گفت: اکنون که سالها از فقدان آنها می گذرد ما هر سال در سالگرد شهادت آنان تنها آمار و ارقام ارائه می دهیم اما سئوال اساسی این است که آیا مرام و مسلک رجایی و باهنر ادامه دارد.
 
وی تصریح کرد: آیا برنامه های رجایی و باهنر و ساده زیستی آنها، افکار آنها و ارزش های این دو شهید بزرگوار مورد توجه مدیران است یا خیر؟ این شهدا همان هایی بودند که قانون اساسی را تدوین کردند همان قانون اساسی که شوراها یکی از دستاوردهای آن است.
 
کیادهی گفت: سه دوره از شورا پشت سر گذاشته شد اما رسالت اصلی آن هنوز مغفول است. در حالی که غفلت یعنی شیطان! وی گفت: به نظر می رسد قانون شوراها نمی تواند به قانون اساسی نزدیک شود. اساسی ترین و  مهم ترین رسالت شوراها نظارت است در حالی که وظیفه نظارتی شورا هنوز در خیلی موارد به رسمیت شناخته نمی شود.
 
نظارت بر کارکرد شوراها
 
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر ساری با بیان اینکه ظاهرا مسئولان روزمرگی را به دوش شورا انداختند، اظهار کرد: حیطه نظارتی شورا باید طبق قانون گسترش یابد و این وظیفه شورای چهارم است که حق شورا را مطالبه کند.
 
وی تاکید کرد: شورا باید به سمتی برود که حتی استاندار و فرماندرا را انتخاب و برکار خود نظارت کند وگرنه با این افزایش اعضا کاری جز افزایش درگیری ها پیش نخواهد رفت
 
محمدی کیادهی با بیان اینکه شورا وقتی برای خودش قدرت تصمیم گیری ندارد چگونه می تواند برای مردم شهر تصمیم بگیرد تصریح کرد: اکنون مصوبات و تصمیمات شورا به عنوان یک نهاد مردمی باید توسط فرمانداری که یک نهاد دولتی بوده بازنگری شود و گرنه قابلیت اجرایی ندارد. باید پرسید چگونه تصمیمات یک نهاد مردمی باید توسط نهاد دولتی نظارت شود؟
 
وی اضافه کرد: امروز شورا به اندازه یک هیئت فوتبال قدرت تصمیم گییری ندارد. در تصمیمات هیئت فوتبال حتی وزیر ورزش هم حق دخالت ندارد، ولی شورا حتی برای خو دش قادر به تصمیم گیری نیست.
 
عضو شورای اسلامی شهر ساری به شکل گیری اجزای شورا اشاره کرد و افزود: شوراهای بخش شهرستان و استان تشکیل شد، ولی مردم از اینها فقط اسمی شنیدند و هیچ تاثیری در افزایش و ارتقا توان نهاد شورا نداشت در حالی که شورای شوراهای شهرستان باید در انتخاب فرماندار و شوراهای بخش در انتخاب بخشدار و شورای استان در انتخاب استاندار و مدیران کل دخیل باشند.
 
وی بیان کرد: می بینیم که این گونه نیست و حتی وزیرکشور وقتی می گوید: استانداران باید با نمایندگان مجلس و نمایندگان ولی فقیه تعامل داشته باشند  نامی از شوراهای استان و شهرستان و بخش نمی برد این گویای چه چیزی است.
 
وی تاکید کرد: شوراهای بخش، شهرستان و استان که در داخل شورای چهارم شکل می گیرد، باید دارای قدرت چانه زنی بوده و در جهت احقاق حق مردم تلاش کنند.
 
کیادهی افزود: چرا امروز استان ما دچار مشکلات عدیده است و مرتب تجزیه می شود و مردم استان حق خود را در جدایی از مازندران می دانند؟ مازندران یکپارچه که زمانی از فولاد محله و شهمیرزاد و کلات گرفته تا مرز خراسان و دیلمان می رسید امروز به چه روزی افتاده است.
 
وی گفت: شورای استان باید به سمتی برود که مجددا مازندران یکپارچه و پهناور را در دستور کار قرار دهد و قسمت های تجزیه شده را باز گرداند یعنی جاذبه مازندران بقدری زیاد شود که کسی تقاضای جدایی نکند.
 
وی پرسید: چگونه است که همه ساله کل کشور دلشان برای سفر به مازندران زیبا پرپر می زند ولی مازندرانی خودش تقاضای جدایی دارد، امروزه از سند توسعه مازندران سفرهای استانی دولت، برنامه چهارم و سوم توسعه و حمایت از بنگاههای زود بازده تنها نامی  باقی مانده و خاطره ای و نمایندگان یک قوه مجلس را برای تحقیق و تفحص به استانداری گسیل داشتند.
 
کیادهی گفت: نخبگان سیاسی و علمی آنقدر سرگرم انتخاب و معرفی استاندار بوده که در مرکز سرشان کلاه رفت. بزغاله در سمرقند بود و مازندرانی ها کله پاچه را در مازندران خرید و فروش می کردند! این مازندرانی های عقل کل که خود را قیم استان می دانند از گذشته نیز درس عبرت نگرفته اند و نمی گیرند.
 
محمدی کیادهی گفت: از 14 استاندار مازندران و 6 سرپرست استانداری در بعد از انقلاب فقط 7 نفر مازندرانی و مابقی غیر بومی بودند و کار اصالت مدیران غیر بومی به جایی رسید که چند تن از شهرداران مازندران خصوصا مرکز استان از غیر بومیها انتخاب شدند و مازندران شده بود انبوهی از مدیران غیر بومی و حالا سیاسیون استان دارند بیراهه می روند.
 
وی یادآور شد: مازندرانی ها در انقلاب، دفاع مقدس و سازندگی مناطق جنگی و مناطق سیل زده و زلزله زده دیگر استانها و دیگر کشورها آمار بسیار بالایی دارند، ولی در سازندگی استان خود به بازی گرفته نمی شوند. پدران ما که امروز تبدیل به بزرگترین کارفرمایان خانوادگی شدند برای اشتغال فرزندان تحصیل کرده خود بناچار اراضی کشاورزی را که زمانی تامین کننده طلای سفید و گندم و جو و برنج و مرکبات بود به غیر مازندرانی ها ها فروخته اند و این زمین ها به ویلاها تبدیل شد. به گونه ای که اکنون در شهرهای ساحلی بنگاه های معاملات بیشتر از مغازه های دیگر است و تعداد تابلو بدستان خانه های اجاره ای کم تر از جمعیت آن شهر نیست.
 
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر ساری اظهار کرد: وجود این همه دانشگاه و دانشجویان غیر بومی چه خروجی برای علمی کردن مازندران و حفظ دریا و جنگل و دشت های وسیع آن داشته دارد؟ در هر صورت مازندران مانند شمعی بوده که به اطرافش روشنی  می دهد و لی خود شدر حال سوختن و تمام شدن است.
 
وی تصریح کرد: مرکز استان تحت تاثیر مشکلات استان بسیار عقب افتاده بوده لذا یا سیل و زلزله ای باید بیاید و آن را ویران کند و دوباره ساخته شود و یا سیل و زلزله ای باید ایجاد کرد و آن را ویران کرد و مجددا ساخت.
 
کیادهی افزود: پروژه حمایت از شهردار بنده ناشی از این تفکر بوده و است چرا که من بواسطه تجربه چند ساله کار در شهرداری و استانداری و امور شهری در این استان، علاج درد را در پروژه حمایت از شهردار دیدیم.
 
وی گفت: مهدی عبوری شهردار ساری با هفت رای اعضای شورای سوم انتخاب و با رای قاطع مورد حمایت قرار گرفت. در 12 شهریور مثل سایر اعضای شورا ماموریت وی هم تمام خواهد شد و شورای چهارم طبق قانون حق دارد شهرداری را نتخاب کند. خواه آقای عبوری و خواه فرد دیگری این حق اعضای شورای چهارم است ولی بنا به تجربه سه دوره حضور در شورا و چندین سال کار در شهرداری توصیه من به شورای چهارم این است که در شرایط کنونی آقای عبوری بهترین گزینه برای ادامه خدمت است.
 
وی افزود: کسانی که مخالف انتخاب آقای عبوری هستند می گویند او سیاسی کاری می کند و قصد دارد نماینده مجلس شود و در مقام اجرا هم کار روبنایی و ظاهرسازی می کند. سند آنها هم دخالت آقای عبوری در انتخابات عنوان می شود ولی در مورد ظاهر سازی هیچ سندی ندارند باید عرض کنم در زمان آقای عبوری پروژه های زیادی در ساری اجرا شد که صددر صد زیربنایی بود.
 
کیادهی تصریح کرد: در مورد دخالت شهردار در انتخابات بنده موافق چنین کاری نیستم و آن را به مثابه سمی مرگ آور می دانم ولی شهردار محترم این امر را در بیانیه ای تکذیب کرد و اگر اطرافیان وی شیطنت کردند باید با آنها برخورد شود حتی اگر دخالت شهردار را تایید کنیم همه دیدند که نتیجه معکوس بود و مردم به ادبیات خدمتی شهردار علاقه دارند نه ادبیات سیاسی او.
 
وی تاکید کرد: کسی که در این شرایط قادر است مطالبات مردم را به طور شایسته جواب دهد شخص آقای عبوری بوده و شهروندان نگران نباشند چون با شناختی که از منتخبان شورای چهارم ساری دارم، آنها هم آقای عبوری را انتخاب خواهند کرد و او باقی می ماند تا باشادابی و قدرت افزون تری به شهروندان خدمت کند./ تسنیم
 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ساری ، شورای شهر ،عب - -

مطالب مرتبط با : عبوری بهترین گزینه برای تصدی شهرداری ساری
نظر شما در مورد : عبوری بهترین گزینه برای تصدی شهرداری ساری

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها