مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 24182 -تاریخ انتشار : شنبه 20 خرداد 1396 -ساعت : 11:04

چاپ به اشتراگ گذاشتن
رفع تصرف ۱۰ هکتار از اراضی ملی در شهرستان‌های استان گلستان

طی یک سال گذشته صورت گرفت:

رفع تصرف ۱۰ هکتار از اراضی ملی در شهرستان‌های استان گلستان

مازندشورا: مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان از رفع تصرف حدود ۱۰ هکتار از اراضی ملی در شهرستان‌های استان گلستان طی یک سال گذشته خبر داد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان، ابراهیم مبارک قدم در گفتگو با پایگاه خبری این اداره کل افزود: با توجه به منویات و فرمایشات مقاوم معظم رهبری درباره حفاظت از بیت‌المال و علی‌الخصوص توجه به اراضی ملی که منابع طبیعی و بزرگ‌ترین سرمایه کشور محسوب می‌شوند، اداره راه و شهرسازی استان گلستان، همگام با سایر دستگاه‌های مرتبط اقداماتی را در راستای صیانت از اراضی ملی و رفع تصرف اراضی متصرفه، انجام داده است.

وی افزود: از سال ۹۴ با هدف حفاظت و صیانت از اراضی ملی، واحد گشت یگان حفاظت اراضی اداره راه و شهرسازی گلستان به طور مستمر در حال گشت‌زنی در اراضی ملی و دولتی در سطح استان است و تمام تلاش خود را در راستای جلوگیری از تعدی و تجاوز افراد سودجو و فرصت‌طلب به کار می‌گیرد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان ضمن تشکر از دادگستری محترم استان و شورای حفظ حقوق بیت‌المال، از تشکیل بیش از ۳۳ پرونده در حوزه تصرف اراضی و زمین‌خواری طی سال گذشته در این استان خبر داد و گفت: ۱۱ پرونده از آن به نتیجه رسیده و حکم به نفع دولت صادر شده است و ۲۲ پرونده آن در محاکم قضایی استان در حال رسیدگی است.

وی با اعلام اینکه اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان جلوگیری و رفع تصرف اراضی ملی در سطح استان را از اولویت‌های کاری خود قرار داده افزود، شهرستان‌های بندر ترکمن و کلاله بیشترین آمار را در تصرف اراضی دولتی در سال گذشته داشتند.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : استان - اراضی - گلستان - اداره - شهرسازی - حفاظت - گذشته - افزود - پرونده - دولتی - جلوگیری - صیانت - بیت‌المال - شهرستان‌های - پایگاه - راستای -

نظر شما در مورد : رفع تصرف ۱۰ هکتار از اراضی ملی در شهرستان‌های استان گلستان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها