مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 24243 -تاریخ انتشار : یکشنبه 21 خرداد 1396 -ساعت : 10:40

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مشکلات و موانع در آموزش و پرورش احصاء شود

استاندار مازندران:

مشکلات و موانع در آموزش و پرورش احصاء شود

مازندشورا: استاندار مازندران گفت: ضرورت دارد تا مشکلات و موانع در حوزه آموزش و پرورش احصاء شده و در صدد رفع نیازهای آن اقدامات موثر انجام گیرد

مازندشورا: ربیع فلاح جلودار در جلسه شورای اداری آموزش و پرورش مازندران که در سالن شماره دو استانداری برگزار شد ضمن محکوم کردن حادثه ترویستی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این حادثه تلخ عزم ایران را برای مبارزه با تروریست جزم کرد.

وی افزود: انسجام، وحدت و همدلی آحاد ملت ایران ، بار دیگر دشمنان قسم خورده این مرز و بوم را در رسیدن به اهداف شیطانی خود ناکام خواهد کرد.

استاندار مازندران ،گفت:استان مازندران به  دارا بودن حجم زیادی از دانش آموز از سبقه فرهنگی بالایی برخوردار است.

فلاح با تاکید بر ارتقا استان در شاخصه های فرهنگی و اجتماعی ،گفت: همچنین بهبودشاخصه های دیگر در جهت رشد و تعالی دانش آموزان مورد توجه قرار گیرد.

وی به مشارکت 91.5 درصدی مردم مازندران در انتخابات اشاره کرد و افزود:علرغم بسیاری از کمی و کاستی های موجود در استان مردم همچنان پای آرمان های نظام ایستاده و از آن تبعیت می کنند.

فلاح با اشاره این مطلب ادامه داد:با وجود چنین مردمی چرا ما باید از مدارسی برخوردار باشیم که از کمبودهایی چون سرویس بهداشتی  و یا مشکلاتی نظیر آن داشته باشند.

وی افزود: گر چه مازندران در پروژه مهر از رتبه نخست برخوردار است اما باید مشکلات و موانع در حوزه آموزش و پرورش به خوبی احصاء شده و در جهت مرتفع شدن آن تلاش کنیم.

فلاح ،اظهار داشت: اگر بخواهیم در پروژه مهر امسال به نقطه مطلوب برسیم ضرورت دارد تا مدیران آموزش و پرورش استان و شهرستان مشکلات موجود در این زمینه را بررسی و در جهت رفع آن اقدام کنند.

وی با تاکید بر اینکه فرآیند ثبت نام دانش آموزان باید با نظارت دقیق تری انجام گیرد،افزود:ساماندهی نیروهای انسانی،توزیع کتب درسی نیز باید در اولویت برنامه های آموزش و پرورش قرار گیرد.

استاندار مازندران از سند تحول بنیادین به عنوان سند راهبردی تحول نظام تعلیم و تربیت رسمی عمومی جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت:اجرای این سند امری الزامی است همانطور که مقام معظم رهبری نیز به اجرای آن تاکید کردند.

فلاح ادامه داد:طبق زمان بندی بازگشایی مدارس مهر همزمان با ماه محرم است که جا دارد مسئولین آموزش و پرورش فرهنگ عاشورایی را به خوبی برای دانش آموزان ترسیم کنند.

وی افزود: لازم است تا در جهت کیفی سازی مدارس و حمایت از معلمان و دانش آموزان انضباط مالی و اعتباری در دستگاههای دولتی حاکم شود.


منبع : ایلنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ربیع فلاح - استاندارمازندران -

نظر شما در مورد : مشکلات و موانع در آموزش و پرورش احصاء شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها