مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 24247 -تاریخ انتشار : یکشنبه 21 خرداد 1396 -ساعت : 11:21

چاپ به اشتراگ گذاشتن
جهش چندبرابری اقدامات عمرانی و خدماتی شهرداری قائم‌شهر نسبت به سال‌های گذشته

شهردار قائم‌شهر مطرح کرد

جهش چندبرابری اقدامات عمرانی و خدماتی شهرداری قائم‌شهر نسبت به سال‌های گذشته

مازندشورا: شهردار قائم‌شهر گفت: عمده اقدامات عمرانی و خدماتی شهرداری قائم‌شهر در یک‌سال اخیر نسبت به سال‌های گذشته جهشی چند برابری داشته که امیدواریم این روند توسعه در مدار پیشرفت شهر ادامه یابد

مازندشورا: رضا رحیمی امروز با اشاره به المان‌های احداث‌شده در سطح شهر، اظهار کرد: ازجمله اجرای المان‌ها می‌توان به المان سرلشکر خلبان شهید مهدوی، تمثال شهیدان طبری، سردیس سردار شهید قربان کهنسال، سردیس شهید مدافع حرم محمد بلباسی، سردیس شهید جلال‌الدین علاءالدینی به همراه تملک و اجرای رفیوژ خیابان ۲۰ متری کوی کشاورزی اشاره کرد.

وی به احداث و بهره‌برداری از زیرگذر ریلی ایثارگران و افتتاح نخستین پارک بانوان «شهیده حمیده مروتی» اشاره کرد و افزود: اقدامات عمرانی و خدماتی شهرداری دارای پیوست فرهنگی بوده و تلاش داریم به این مقوله توجهی ویژه داشته باشیم.

شهردار قائم‌شهر به طوفانی که در شهریورماه سال گذشته با سرعت ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت به‌وقوع پیوست، اشاره کرد و ادامه داد: این حادثه مدیرت شهری را در آزمونی جدید قرار داد، طوفانی که خسارت ۴۰ میلیارد تومانی به شهر، تأسیسات شهری، ابنیه و مستحدثات وارد کرد، به لطف خدا، مردم و همت پرسنل شهرداری، از این آزمون بزرگ نیز سربلند بیرون آمدیم.

این مسؤول تصریح کرد: شهرداری با در نظر گرفتن نیاز شهروندان به ارتقا سرانه فضای سبز، اقدام به جانمایی و احداث پارک‌ها و بوستان‌ها کرد، از جمله پارک‌های بانوان، مرحوم یزدانی، سمنادشت، سیاهرود، خیابان طالقانی و احداث پارک جنب نمایشگاه بین‌المللی و زیر پل تلار که جمعاً هزینه‌ای بالغ بر 55 میلیارد ریال داشته است.

رحیمی بیان کرد: در بحث زیباسازی شهری ضمن رنگ‌آمیزی دیواره‌های سطح شهر و منقش کردن به تمثال مبارک شهدا ازجمله شهید مدافع حرم محمد بلباسی و سردار شهید صادق مزدستان، در سه نقطه شهر پرچم ایستاده بزرگ نصب کردیم و همچنین از سردیس‌ها و المان‌های شهدا رونمایی شد.

وی با عنوان اینکه در اختیار گرفتن پارک جنگلی تلار با عقد قرارداد ۱۵ساله از اداره‌کل منابع طبیعی استان، یکی دیگر از فعالیت‌های خدماتی شهرداری در سال گذشته بود، اضافه کرد: پارکی که به‌دلیل وسعت ۱۵۰ هکتاری و منابع طبیعی و بکری که دارد همه ساله شاهد حضور شهروندان، مسافران و گردشگران است؛ شهرداری نیز در این زمینه نسبت به بهسازی، ترمیم ابنیه و تأسیسات آن اقدام کرده است.

شهردار قائم‌شهر با اعلام اینکه بزرگ‌ترین دستاورد شهرداری و تیم مدیریت شهری در خرید اولین و قدیمی‌ترین کارخانه نساجی کشور «نساجی شماره یک» در مهرماه ۹۵ به ثمر نشست، خاطرنشان کرد: روند خرید کارخانه با حمایت‌های امام جمعه و نمایندگان محترم مردم، همچنین شورای اسلامی شهر و مجموعه فرمانداری صورت گرفته است.

این مسؤول با بیان اینکه در دهه فجر نیز شاهد افتتاح و بهره‌برداری و کلنگ‌زنی برخی دیگر از پروژه‌ها بودیم، یادآور شد: آغاز عملیات زیرگذر ریلی دخانیات با هزینه ۳۰ میلیارد ریال، احداث ایستگاه ۵ آتش‌نشانی با هزینه‌ای بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال در محوطه کارخانه نساجی شماره یک، آغاز عملیات اجرایی پل سواره شهید عباسپور بر روی رودخانه سیاهرود به ارزش ۳۰ میلیارد ریال، بهره‌برداری از چمن مصنوعی زمین فوتبال کوچکسرا با هزینه ۵ میلیارد ریال و آغاز عملیات تقاطع غیرهمسطح شهید مهدوی به ارزش ۱۲۰میلیارد ریال از دیگر طرح‌ها بوده است.

رحیمی تأکید کرد: در ماه‌های منتهی به پایان سال، یکی دیگر از پروژه های بزرگ شهرداری آغاز شد؛ تقاطع غیرهمسطح جانبازان با هزینه‌ای بالغ بر ۸۰ میلیارد و 500 میلیون ریال که ترافیک شهری را به‌طور قابل توجهی کاهش می‌دهد.

وی بیان کرد: خرید ۱۵ دستگاه کامیونت هیوندا نیز به‌منظور مدیریت بهینه در جمع‌آوری و حمل و نقل زباله شهری به ارزش ۲۷ میلیارد ریال هدیه نوروزی شهرداری به شهروندان فهیم قائم‌شهر بود.

شهردار قائم‌شهر با عنوان اینکه عیدانه به شهروندان آغاز عملیات اجرایی پروژه بزرگ چهاردروازه میدان طالقانی خواهد بود، اضافه کرد: پروژه‌ای که با ادای احترام به معماری ایرانی ـ اسلامی و با اعتباری بالغ بر ۱۴۰ میلیارد تومان انجام می‌گیرد؛ ضمن آنکه به‌زودی شاهد آغاز اجرای پروژه زیرگذر مسجد رسول(ص) واقع در کمربندی شمالی به‌منظور عبور و مرور ایمن برای شهروندان منطقه کوچکسرا خواهیم بود.

این مسؤول فعالیتهای شهرداری صرفا در پروژه های عمرانی و خدماتی محدود نبوده و ما در بخشهای فرهنگی و مذهبی نیز شاهد برگزاری مناسبتهای ملی و مذهبی بوده ایم.

رحیمی حضور در مراسم سالگرد امام(ره)، برگزاری سوگواره‌های محرم، برپایی ایستگاه‌های صلواتی و موکب حسینی، موکب امام رضا(ع)، برگزاری جشن‌های ملی، حمایت و کمک به هیأت‌های مذهبی، برگزاری جشن بزرگ انقلاب، برگزاری نخستین دوره مسابقات قرآنی کارکنان شهرداری‌های استان با حضور ۱۶۰ نفر در رشته‌های قرائت، ترتیل و مفاهیم قرآنی و تجلیل از پیرغلامان اهل بیت(ع) را از برنامه‌های فرهنگی ـ مذهبی این شهرداری خواند.

وی در پایان بیشترین فعالیت‎های این شهرداری در حوزه عمرانی را اینچنین خواند:

آسفالت سطح شهر در سال ۹۴ با ۱۲ هزار و 862 تن به ارزش ۲۱ میلیارد ریال بوده که این میزان در سال ۹۵ به ۶۲ هزار و 467 تن به ارزش ۹۰ میلیارد ریال افزایش یافته است.

احداث کانال در سال 94 با 5 هزار و 900 متر به ارزش 23 میلیارد ریال بوده که این موضوع در سال 95 به 12 هزار و 700 متر به ارزش 76 میلیارد ریال، بیش از دو برابر افزایش یافته است.

پیاده‌روسازی سطح شهر در سال‌های 92، 93 و 94 به مساحت 45 هزار متر مربع با هزینه 19 میلیارد ریال بوده که این میزان در سال 95 به 52 هزار و 800 متر مربع با هزینه‌ای بالغ بر 36 میلیارد ریال، افزایش یافته است.

احداث نُوه در سال 94 به مساحت یک‌هزار و 700 متر و به مبلغ 8 میلیارد ریال بوده که این میزان در سال 95 به بیش از 3 هزار و 500 متر و به مبلغ 25 میلیارد ریال افزایش یافته است.

جدول و کانیو سطح شهر در سال‌های 92، 93 و 94، 13 هزار متر به ارزش 17 میلیارد ریال بوده که این میزان در سال 95 به 32 هزار متر به ارزش 30 میلیارد ریال افزایش یافته است.

جدول و رفیوژ سطح شهر ۴ هزار و 500 متر طول و با هزینه ۳ میلیارد ریال بوده که برای نخستین‌بار در شهر اتفاق افتاده است.


منبع : فارس مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : رضارحیمی - شهردارقائمشهر -

مطالب مرتبط با : جهش چندبرابری اقدامات عمرانی و خدماتی شهرداری قائم‌شهر نسبت به سال‌های گذشته
نظر شما در مورد : جهش چندبرابری اقدامات عمرانی و خدماتی شهرداری قائم‌شهر نسبت به سال‌های گذشته

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها