مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 24259 -تاریخ انتشار : یکشنبه 21 خرداد 1396 -ساعت : 13:10

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بهينه‌سازی مصرف انرژی از عوامل مهم تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان اردبيل:

بهينه‌سازی مصرف انرژی از عوامل مهم تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است

مازندشورا: رئيس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبيل گفت: مديريت و بهينه‌سازی مصرف انرژی يكی از اصلی‌ترين زمینه‌های تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در کشور است.

مازندشورا:به گزارش صما به نقل از روابط عمومی سازمان، میرمحمد سیدهاشمی، اظهارداشت: بهینه سازی مصرف در حوزه مهندسی و ساختمان یکی از مهمترین اهداف سازمان نظاممهندسی ساختمان کشور بوده و در این راستا اجرای مبحث 19 مقررات ملی ساختمان ضرورتدارد.

وی افزود: امروزه موضوعاتی مثل « صرفه‌جویی در مصرف انرژی و آب» ازمهمترین و استراژتیک‌ترین مباحث دنیا محسوب می‌شوند که تلاش اکثر کشورها برایتامین امنیت و استقلال در این حوزه‌ها بوده و با توجه به محدودیت منابع آب و انرژیبیشترین تمرکز دولت‌ها برای مصرف بهینه و جلوگیری از اتلاف این سرمایه‌های گرانقدربشری منعطف گشته است.

رئیس سازماننظام مهندسی ساختمان استان اردبیل تصریح کرد: با توجه به این که بیشترین میزاناتلاف انرژی و آب در ساختمان‌های مسکونی و خدماتی اتفاق می افتد، حوزه ساختمان یکیاز مهمترین حوزه‌هایی است که ما در زمینه بهینه سازی مصرف باید به آن توجه اساسیداشته باشیم و با اجرای صحیح استانداردهای بهینه سازی و استفاده از مصالح وتاسیسات نوین در ساخت و سازها تا حد امکان از اتلاف انرژی و آب در ساختمان‌هایجدید جلوگیری به عمل آوریم.

سیدهاشمی گفت: بیشترین آمار اتلاف انرژی در ساختمان‌های قدیمی به دلیلمصالح نادرست و پنجره‌های غیراستاندارد و در حوزه آب و برق به خاطر استفاده ازتاسیسات قدیمی و غیر استاندارد صورت می‌پذیرد که در حال حاضر اقدامات خوبی در این زمینهدر دستور کار سازمان های نظام مهندسی ساختمان قرار دارد.

وی افزود: سازمان نظام مهندسی علاوه بر استاندارد سازی ساختمان‌های جدیدالتاسیسدر زمینه فرهنگ سازی و تشویق مردم به بهینه سازی با استفاده از تجهیزات نوینحرارتی و الکتریکی نیز اقدامات خوبی در حال انجام دارد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل در پایان با اشاره بهاین که مدیریت و بهینه سازی مصرف یکی از اصلی‌ترین زمینه‌های تحقق اهداف اقتصاد مقاومتیاست، خاطرنشان کرد: به خاطر آینده فرزندانمان مصرف بهینه را در تمامی زمینه‌ها به‌خصوص حوزه‌های آب و انرژی جدی بگیرند.


منبع : صما


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ساختمان - بهینه - مهندسی - انرژی - اتلاف - ساختمان‌های - اهداف - استفاده - زمینه - استاندارد - هاشمی - اقدامات - بیشترین - قدیمی - جلوگیری - سیدهاشمی - اقتصاد - مهمترین - اجرای - استان - افزود - اردبیل -

نظر شما در مورد : بهينه‌سازی مصرف انرژی از عوامل مهم تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها