مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2431 -تاریخ انتشار : یکشنبه 03 شهریور 1392 -ساعت : 12:12

چاپ به اشتراگ گذاشتن
لطفا نمیرید + قیمت قبر در شهرهای مازندران

لزوم تفكری خردمندانه در تعیین نرخ قبرها در شهرهای مازندران

لطفا نمیرید + قیمت قبر در شهرهای مازندران

مازند شورا: قرار نیست كه بازماندگان هزینه سفرهای خارجی از جمله مكه، مدینه، سوریه اعضای هیئت امنای آرامستان‌ها یا شورای سازمان‌های آرامستان‌ها یا تأمین اوقات فراغت و كارهای فرهنگی تفریحی و جذب نیروهای غیر ضروری آرامستان‌های استان را پرداخت كنند.

مازند شورا - شعبان وفایی نژاد: قیمت یك قبر در برخی از شهرهای استان مازندران به بیش از 25 میلیون تومان رسیده است!! در كشورمان علیرغم داشتن قوانین و مصوبات متعدد، شاهد انواع گرانی‌ها با داشتن انواع دستگاه‌های نظارتی ادارات و سازمان‌های مبارزه با گرانی‌ها هستیم در برخی از موارد نه قانونی وجود دارد، نه مصوباتی و نه دستگاه‌های نظارتی در بحث مبارزه با گرانی‌ها، برای نمونه می‌توانیم به قیمت قبرها در شهرهای مختلف استان اشاره كرد كه بعضاً به 25 میلیون تومان نیز می‌رسد البته اگر بند «پ» داشته باشید و یا نفراتی در شورای شهر، شهرداری و سازمان‌های آرامستان و هیأت مدیره این سازمان‌ها داشته باشید می‌توانید قبر تهیه كنید.

البته نرخ قبرها برای بستگان درجه یك مسئولین در همه اركان، نورچشمی‌ها و وابستگان آنها بسیار پائین تر از قیمت قبر اموات سایر شهروندان می باشد و در این راستا شهروندانی كه از انواع بندهای «پ» بهره‌مند نمی‌باشند باید جبران قبرهایی كه به صورت ارزان در اختیار اموات مسئولین قرار گرفته اند با پرداخت چندین برابر قیمت واقعی اش انجام وظیفه كنند.

براستی آیا اینگونه گرانفروشی‌ها موجب تسلی دل بازماندگان می‌شود یا اینكه نمكی بر زخم مصیبت دیدگان؟ كار به جایی رسیده كه قیمت قبر حتی در روستاها به چند میلیون تومان رسیده است و از همه بدتر اكثریت این زمین‌ها وقفی می‌باشد و برای شستشو، غسل و كفن و نماز و قبركنی نیز باید حق الزحمه‌های جداگانه ای پرداخت نمود، خوب بود مسئولین آرامستان‌ها فكری به حال وضعیت مالی بازماندگان می‌كردند قرار نیست كه بازماندگان هزینه سفرهای خارجی از جمله مكه، مدینه، سوریه اعضای هیئت امنای آرامستان‌ها یا شورای سازمان‌های آرامستان‌ها یا تأمین اوقات فراغت و كارهای فرهنگی تفریحی و جذب نیروهای غیر ضروری آرامستان‌های استان را پرداخت كنند.

شهروندان مازنی واقعاً از گرانی روز به روز قبر برای اموات خود سخت نگران وناراضی هستند با صراحت اعلام می‌دارم هزینه‌های حیف و میل‌های بی‌حد و حصر مدیران آرامستان‌ها موجب گرانی قیمت قبرها شده است. اكثریت نیروهایی كه جذب این سازمان‌ها می‌شوند واقعاً اضافی و غیرضروری هستند كه باید شهروندان مصیبت دیده هزینه حقوق آنها را پرداخت نمایند اجازه بدهید در خاتمه درخواست شود كه مسئولین مربوط فكری به حال انتقال آرامستان‌ها به خارج از شهر برابر قانون كه باید 20 كیلومتر خارج از شهر باشد، داشته باشند. در روستاها نیز باید 4 كیلومتر از محل سكونت این قبرها فاصله داشته باشد امید است كه مسئولین فكری اساسی برای رفع معضل داشته باشند.
 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آرامستان، قبر،گورستا - -

نظر شما در مورد : لطفا نمیرید + قیمت قبر در شهرهای مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها