مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 24322 -تاریخ انتشار : دوشنبه 22 خرداد 1396 -ساعت : 16:06

چاپ به اشتراگ گذاشتن
لزوم پاسخگویی سازندگان و مهندسان ناظر نظام‌مهندسی در مسکن مهر گلستان‌شهر بجنورد

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی مطرح کرد:

لزوم پاسخگویی سازندگان و مهندسان ناظر نظام‌مهندسی در مسکن مهر گلستان‌شهر بجنورد

مازندشورا: مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: واحدهای مسکن مهر گلستان‌شهر بجنورد مشکل سازه‌ای ندارند و باید سازندگان و مهندسان ناظر نظام‌مهندسی پاسخگو باشند.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی راه و شهرسازی خراسان شمالی، علی‌رضا مصطفی‌زاده گفت: برآورد خسارت‌های وارد شده بر اثر زلزله ۲۳ اردیبهشت ماه جاری انجام شده است و به ستاد بحران استانداری و بنیاد مسکن استان ارسال شده است.

وی اضافه کرد: این خسارت‌ها توسط کارشناسان به ازای هر واحد ۱۵ میلیون تومان برآورد شده است.

مصطفی‌زاده با بیان اینکه اکثر واحدهای مسکن مهر گلستان شهر بجنورد دچار خسارت شده است، بیان کرد: به غیر از بلوک‌های ساختمانی هر واحد به طور متوسط ۲۰ درصد تخریب داشته است که بیشترین خسارت‌ها ترک و تخریب دیوار بوده است و آنچه مهم است بر اساس اعلام مرکز تحقیقات وزارت راه و شهرسازی در این ساختمان‌ها خسارت سازه‌ای وجود نداشته است.

وی افزود: طی نامه‌ای برآورد خسارت واحدهای گلستان شهر بجنورد به ستاد بحران استانداری و بنیاد مسکن استان ارسال شده است ولی هنوز هیچ دستورالعملی برای ترمیم و بازسازی از سوی مراجع ذیربط ابلاغ نشده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان گفت: با توجه به اینکه هیچ تخریبی به لحاظ سازه‌ای وجود نداشته است تعمیر و ترمیم واحدهای خسارت دیده باید توسط سازندگان این پروژه‌ها انجام شود.

مصطفی‌زاده با بیان اینکه در پروسه اجرای پروژه مسکن مهر، راه و شهرسازی فقط بر روند تخصیص اعتبارات بانکی نظارت داشته است، تصریح کرد: اینکه این واحدها تا حدودی تخریب شده است باید سازندگان و ناظران نظام‌مهندسی پاسخگو باشند.

وی افزود: ما نیز در خصوص علل تخریب این واحدها و بررسی این موضوع با سازندگان و مهندسان ناظر این پروژه‌ها مکاتباتی برای استمهال اقساط بانکی و ودیعه مسکن این واحدها پیشنهاد‌های لازم را به بانک مسکن کشور داشته‌ایم که در دست پیگیری است.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرسازی - خسارت - تخریب - سازندگان - اینکه - مصطفی‌زاده - واحدهای - واحدها - برآورد - بجنورد - گلستان - سازه‌ای - افزود - بانکی - پروژه‌ها - ترمیم - نداشته - بنیاد - نظام‌مهندسی - مهندسان - شمالی - خراسان - وزارت - بحران - استان - مدیرکل - استانداری - خسارت‌ها -

نظر شما در مورد : لزوم پاسخگویی سازندگان و مهندسان ناظر نظام‌مهندسی در مسکن مهر گلستان‌شهر بجنورد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها