مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2445 -تاریخ انتشار : جمعه 01 شهریور 1392 -ساعت : 12:08

چاپ به اشتراگ گذاشتن

نوسازی 51 هزار واحد مسکونی مازندران با وام 30 میلیون تومانی

مازند شورا: رئیس اداره نوسازی بافت های فرسوده اداره کل راه و شهرسازی مازندران، از اتمام مطالعات سکونتگاه های بافت های فرسوده شهرهای آمل، ساری و نکا خبر داد.

مازند شورا: حجت اله داداشی عصر پنجشنبه در بازدید ازبافت فرسوده آمل اضافه کرد: خوشبختانه با پیگیریهای انجام شده پروژه های سکونتگاه های غیر رسمی دراین شهرها برای اجرا به این سه شهرابلاغ شده و متقاضیان ساکن در این شهرها می توانند پس از اعلام زمان از سوی این اداره کل برای دریافت تسهیلات اقدام کنند.
 
51 هزار واحد مسکونی دربافت های قدیمی شهرهای مازندران نوسازی می شود
 
رئیس اداره نوسازی بافت های فرسوده اداره کل راه و شهرسازی مازندران، از اقدام این اداره کل برای نوسازی حدود 15هزار واحد مسکونی واقع دربافت های قدیمی شهرهای این استان با پرداخت تسهیلات ویژه بانکی خبر داد.
 
داداشی  گفت: به هر متقاضی ساکن در بافت فرسوده بر اساس این سهمیه مازندران ، مبلغ 300میلیون ریال تسهیلات بانکی برای نوسازی واحدهای مسکونی پرداخت می شود.
 
وی افزود: البته هنوز ابلاغیه ای در خصوص معرفی متقاضیان به بانکهای عامل شهرهای استان صادرنشده اماروند پیگیری ها در حال انجام است.
 
داداشی اضافه کرد: درشهرآمل تاکنون بیش از 75 طرح برای نوسازی در بافت فرسوده این شهر توسط شهرداری آمل اجرائی شده است.
 
وی، مساحت کلی بافت های فرسوده شهری در استان مازندران بیش از چهار هزار و 700 هکتار اعلام کرد و ادامه داد: برای اجرائی شدن پروژه ها در سکونت های غیررسمی برای هر شهر 10 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است که از محل اعتبارهای استانی وملی باید تامین شود.
 
رئیس اداره نوسازی بافت های فرسوده اداره کل راه و شهرسازی مازندران تصریح کرد:دستگاههای اجرایی دیگری که پروژه های آن در طرح مطالعاتی تعریف شده باید درقالب اعتبارهایی که از استانداری وبخشی از سازمان عمران وبهسازی کشور که نمایندگی آنرا راه وشهرسازی مازندران برعهده دارد تامین می شود، اقدامات را شروع کنند.
 
داداشی یادآورشد: بافت های فرسوده در شهرها به عنوان آسیب پذیرترین محدوده ها محسوب می شودد که در حین وقوع حوادث، از حساسیت بالایی برخوردار بوده و نوسازی و احیا این بافت ها باعث کاهش خسارت ناشی از حوادث طبیعی بخصوص در زمان وقوع زلزله می شود./ مهرلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : نوسازی ،مسکن،بافت فر - -

نظر شما در مورد : نوسازی 51 هزار واحد مسکونی مازندران با وام 30 میلیون تومانی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها