مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2447 -تاریخ انتشار : جمعه 01 شهریور 1392 -ساعت : 12:02

چاپ به اشتراگ گذاشتن

محیط شهری مازندران برای معلولان مناسب سازی شود

مازند شورا: مدیرکل بهزیستی مازندران گفت: شهرداریها موظف هستند در هنگام صدور پروانه اماکن و مجتمع ها، مناسب سازی محیط شهری برای معلولان را با اهمیت فرض کنند و بحث مناسب سازی محیط را با اهمیت جلوه دهند.

مازند شورا: روح الله ردایی ظهر پنجشنبه در همایش شهرداران مازندران در تنکابن از شهرداران خواست تا در کمیته مناسب سازی محیط استان حضور پررنگ داشته باشند.

مدیرکل بهزیستی مازندران، توجه به قانون حمایت از معولان و انتخابات یک کارشناس خبری در زمینه صدور پروانه ساخت، رعایت مباحث مناسب سازی، معابری شهری، پارکینگ اختصاصی ویژه معلولان و انتخاب نماینده ای از جامعه معلولان به عنوان مشاور را از مواردی دانست که شهرداران باید به آن توجه کنند.

مدیرکل بهزیستی مازندران با اشاره به سابقه به شکل گیری بهزیستی گفت: بهزیستی سه معاونت تخصصی در حوزه های اجتماعی، پیشگیری و مشارکت دارد.

وی با بیان اینکه هر سه حوزه بهزیستی حائز اهمیت هستند گفت: پیشگیری و توانمندسازی در برنامه های این سازمان بوده و همه خانواده ها باید سه بخش اساسی فعالیت سازمان را مدنظر قرار دهند.

وی با اشاره به سامانه 123 در زمینه مشاوره گفت: این سازمان در مقوله اعتیاد،مشاوره ژنتیک و کل امور اجتماعی کمک بزرگی می تواند به شهروندان دهد.

تهیه طرح جامع شهری 630 هکتار از محدوده شهری سلمانشهر

شهردار سلمانشهر نیز گفت: به لحاظ سبقه طوالانی جایگاه شهرداران در محیط شهری بسیار یمهم است ولی کمتر به آنتوجه می شود.

سید امیر حسینی جو اظهار داشت: طرح جامع شهر در 630 هکتار از  محدوده قانونی شهر تهیه شده است اما بنظر طرح جامع کمکی در مازندران در نخواهد کرد و باید یک طرح ملی برنامه ریزی کنیم و طرح حامع مشکلاتی در آینده ایجاد می کند.

سهمی از پروژه کارخانه کمپوست نداریم

وی یادآورشد: در زمینه پسماند در سفر مقام معظم رهبری اعتباری از سوی ایشان برای احداث کارخانه کمپوست در هر شهر در نظر گرفته شد ولی ما عملا در این پروژه هنوز سهمی نداریم و زباله هر شهر در محدوده آن دفع می شود.

وی یادآورشد: تقمسیمات کشوری نیز ما را دچار مشکل کرده و منطقه ای در بخش کلارآباد که قانونی شهر است مرکز دهستان بخش شده درحالی در حوزه شهری است./ مهر
 
 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : معلولان،بهزیستی، سلم - -

نظر شما در مورد : محیط شهری مازندران برای معلولان مناسب سازی شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها