مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 24526 -تاریخ انتشار : جمعه 26 خرداد 1396 -ساعت : 15:59

چاپ به اشتراگ گذاشتن

طرح ضربتی مبارزه با موش در شمال تهران

مازندشورا: شهردارآنلاین: شهرداری منطقه۳ همزمان با فرار رسیدن فصول گرم سال قصد دارد جوندگان موذی به خصوص موش‌ها را از جوی‌های این منطقه پاکسازی کند.

مازندشورا:با گرم شدن هوا، موعد هجوم جوندگان موذی از جمله موشها و «رت» های بزرگ در شهر تهران فرا می‌رسد. با این وجود شهرداری منطقه 33 تهران در طرحی ضربتی قصد دارد موشها را از سطح شمال تهران پاکسازی کند.

در این رابطه معاون امور شهری و محیط زیست منطقه 3 از اجرای طرح ضربتی مبارزه با جوندگان موذی در سطح نواحی 6 گانه این منطقه خبر داده است.

محمدرضا موسوی با بیان اینکه محل‌های طعمه گذاری و اجرای طرح ضربتی مبارزه با موشها با نصب بنرها و تابلوها به شهروندان اطلاع رسانی می‌شود گفت: در اجرای این طرح نیازمند مشارکت و همکاری شهروندان در جهت حفظ و رعایت بهداشت محیط هستیم.

وی با اشاره به راه های نفوذ موش به منازل گفت: سیستم‌های دفع زباله مجتمع‌های مسکونی، منافذ موجود در طبقات زیرین و تاسیسات، فاصله بین منازل و سطح آسفالت خیابان‌ها از جمله مواردی است که باعث ورود موش به منازل مسکونی می‌شود.

معاون امور شهری و محیط زیست منطقه 3 گفت : با اقدامات انجام شده و طعمه گذاری در تمام مکان‌هایی که احتمال وجود لانه موش و محل زندگی آنها است از جمله اماکن مخروبه و متروکه، مراکز بهداشتی و درمانی، معابر، کانال‌ها، انهار و فضاهای سبز و ...  شمال تهران از وجود جانوران موذی پاکسازی می‌شود.

وی در ادامه گفت: از شهروندان در خواست می‌شود تا در دفع زباله‌های خانگی دقت کنند و از ریختن ضایعات به داخل مسیل‌ها و انهار خودداری کنند تا موش‌ها امکان دسترسی به مواد غذایی و آب را نداشته باشند و در صورت مشاهده جانوران موذی با شماره سامانه 137 تماس حاصل کنند.

موسوی گفت: شهروندان می‌توانند با رعایت کامل بهداشت محیط، هم محیط زیست شهری را که متعلق به خود آنها است، پاکیزه و عاری از آلودگی نگهدارند و هم مانع از ازدیاد این جانوران ناقل بیماری شوند.

وی خاطر نشان کرد: در راستای انجام مبارزه با موش در سطح منطقه 3، تعداد 100 عدد تله چسبی در بین شهروندان توزیع از ابتدای سال تاکنون نیز بیش از 45 کیلو سم در سطح منطقه استفاده و خانه به خانه بروشورهای اطلاع‌رسانی توزیع شده است.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : منطقه - شهروندان - تهران - مبارزه - ضربتی - منازل - اجرای - جانوران - موشها - توزیع - مسکونی - بهداشت - انهار - موسوی - جوندگان - پاکسازی - معاون - گذاری - رعایت -

نظر شما در مورد : طرح ضربتی مبارزه با موش در شمال تهران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها