مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2453 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 31 مرداد 1392 -ساعت : 09:13

چاپ به اشتراگ گذاشتن

بحران زباله در سلمان شهر

مازند شورا: بخشدار سلمانشهر با بیان اینکه این شهرزمین مناسب برای دفن زباله ندارد، خواهان توجه مسئولان امر برای رفع این مشکل شد

مازند شورا: شمسعلی نورمحمدی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: اکنون محل دفن و انباشت زباله شهر در منطقه کیلوسرشرقی واقع شده که مورد اعتراض اهالی روستاهای حاشیه است.
 
وی اظهار داشت: برای رفع مشکل تامین زمین زمین مناسب دفن زباله نیازمند حمایت و توجه مسئولان استانی و ملی هستیم.
 
وی انجام طرح هایی برای بازیافت زیاله و تبدیل آن با اجرای طرحهایی نظیر ساخت نیروگاه برق در این شهر گردشگری پذیری ضرور ی برشمرد و اظهار امیدواری کرد تا با توجه ویژه مسئولان این مشکل دیرینه منطقه رفع شود.
 
نورمحمدی عنوان کرد: با توجه به نزدیکی جنگل و دریا و گردشگری پذیر بودن منطقه، توجه مسئولان برای رفع مشکل دفن زباله ضروری بنظر می رسد.
 
بخشدار سلمانشهر میزان تولید زباله در منطقه را در روزهای عادی 15 تن و در ایام تعطیلات حدود 25 تن اعلام کرد.
 
مشکل نداشتن کمربندی
 
وی نداشتن کمربندی را از دیگر مشکلات شهر گردشگر پذیر سلمانشهر در غرب مازندران بیان کرد و گفت: اکنون به دلیل نداشتن کمربندی، از جاده درون شهری به عنوان جاده ترانزیتی استفاده می شود و کامیونها و خودروهای سنگین از درون شهر تردد می کنند.
 
وی یادآورشد: امر به اضافه ترافیکی سنگین ناشی از حضور مسافران در این جاده که شاهراه ارتباطی شهرهای غرب گلستان و شرق گیلان است، مشکلات مردم را مضاعف کرده است که نیازمند توجه ویزه مسئولان امر در این زمینه است.
 
شهر سلمانشهر از توابع شهرستان 45 هزار نفری عباس آباد در غرب مازندران به شمار می رود.
 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سلمان شهر، محیط زیست - -

نظر شما در مورد : بحران زباله در سلمان شهر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها