مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 24537 -تاریخ انتشار : شنبه 27 خرداد 1396 -ساعت : 09:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بازدید جهانگیری و آخوندی از آزادراه تهران - شمال/ تشریح جزئیات پیشرفت قطعه یک آزادراه

صبح امروز انجام شد؛

بازدید جهانگیری و آخوندی از آزادراه تهران - شمال/ تشریح جزئیات پیشرفت قطعه یک آزادراه

مازندشورا: «اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس‌جمهوری اسلامی ایران صبح (امروز) شنبه از پروژه آزادراه تهران - شمال بازدید و همراه با «عباس آخوندی» وزیر راه و شهرسازی و دیگر دست‌اندرکاران این پروژه وضعیت پیشرفت و چگونگی اجرای کار را بررسی می‌کند.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، قطعه یک آزاد راه تهران - شمال به طول ۳۲ کیلومتر از تقاطع بزرگراه آزادگان و شهید همت شروع و با عبور از مناطق کن، سولقان و امامزاده عقیل و تونل تالون و دره لانیز به سه راهی شهرستانک می‌رسد.

ایرنا نوشت:با افتتاح این قطعه قسمتی از راه فعلی که از طریق کرج می‌گذرد حذف و مسیر تهران به شمال حدود ۶۰ کیلومتر کوتاه می‌شود و شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل ونقل و شرکت آزاد راه تهران - شمال در صدد است این قطعه تا اوایل تا بستان ۱۳۹۶ زیر بار ترافیک برود. این قطعه ۳۲ کیلومتری دارای ۱۶ پل و ۳۲ هزار متر تونل رفت و برگشت است.

آزادراه تهران - شمال طراحی و معماری آن به گونه ای انجام شده است که هموطنان هنگام رانندگی در تمام مسیر آن از زیبایی های این آزادراه لذت خواهند برد.

برای آماده‌سازی این آزادراه ۱۲۳ کیلومتری در مجموع باید ۱۴۵ تونل در باند رفت و برگشت این مسیر بین استان تهران و مازندران به طول تقریبی ۸۸ کیلومتر ساخته شود و تعداد پل‌های بزرگ این مسیر در باند رفت و برگشت نیز ۹۷ پل به طول حدود ۱۳ کیلومتر است و با شیب ۶ درصدی جاده، تردد در این محور بیش از ۳۵ درصد کاهش مصرف سوخت خواهد داشت.

برای ساخت این آزاد راه به خصوص در قطعه یک آن مشکلات زیادی در خصوص زمین‌های معارض وجود داشت که خوشبختانه با همکاری تمام دستگاه‌های اجرایی، وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مستضعفان مشکلات مربوط به زمین‌های معارض این منطقه حل شد و شرکت آزاد راه تهران - شمال که وابسته به بنیاد مستضعفان و وزارت راه و شهرسازی در نظر دارد با احداث قطعات دو و سه در نهایت این آزادراه در سال ۹۹ به بهره برداری کامل برسد.

معاون اول رئیس جمهوری، وزیر راه و شهرسازی، رئیس بنیاد مستضعفان و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل بارها از روند اجرایی ساخت این آزادراه مهم بازدید و برای تسریع در اجرای عملیات آن دستورهای لازم را صادر کرده‌اند.

پیشرفت قطعه یک این آزاد راه تا پایان سال ۱۳۹۳ و میانگین ۱۹ سال گذشته فقط ۳۳ درصد بوده، اما با تلاش تمام دست اندرکاران دولت یازدهم پیشرفت این قطعه از ۱۳۹۴تا ۱۳۹۵ به بیش از ۴۵ درصد رسید و هم اکنون پیشرفت فیزیکی این بخش به بیش از ۸۵ درصد رسیده تا برای بهره برداری هموطنان آماده شود.

در مراسم امروز همچنین استانداران تهران و البرز، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور، رئیس بنیاد مستضعفان و شرکت‌های پیمانکار پروژه حضور دارند.

قطعه دوم این آزادراه حدفاصل دو آب شهرستانک - پل زنگوله به طول تقریبی ۲۵ کیلومتر است، تونل های بلند البرز هر یک به طول ۶ هزار و ۴۵۰ متر در این منطقه قرار دارد و با اجرای این قطعه طول مسیر جاده فعلی کرج - چالوس حدود پنج کیلومتر کوتاه‌تر می‌شود.

قطعه سوم آزادراه تهران - شمال حد فاصل پل زنگوله - سه راهی دشت نظیر، به طول تقریبی ۴۶ کیلومتر است، این مسیر دارای دو خط رفت و دو خط برگشت بوده و اخیرا شرکت آزاد راه تهران - شمال با یک شرکت کره‌ای برای سرمایه‌گذاری یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلاری در این قطعه به توافق رسیده است.

قطعه چهار آزاد راه تهران - شمال حدفاصل سه راهی دشت نظیر - چالوس به طول حدود ۲۰ کیلومتر است به صورت دو خط رفت و دو خط برگشت بوده و در قسمت‌های بلند آن یک خط کندرو نیز وجود دارد که با همت دست‌اندرکاران به خصوص شرکت آزادراه تهران - شمال تابستان ۹۴ زیر بار ترافیک رفته است. /


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - آزادراه - کیلومتر - برگشت - شهرسازی - پیشرفت - بنیاد - مستضعفان - توسعه - تقریبی - وزارت - اجرای - زیربناهای - مدیرعامل - برداری - رسیده - البرز - چالوس - زنگوله - حدفاصل - منطقه - بازدید - امروز - هموطنان - شهرستانک - دارای - مشکلات - زمین‌های - ترافیک - اجرایی - معارض - کیلومتری -

نظر شما در مورد : بازدید جهانگیری و آخوندی از آزادراه تهران - شمال/ تشریح جزئیات پیشرفت قطعه یک آزادراه

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها