مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 24561 -تاریخ انتشار : شنبه 27 خرداد 1396 -ساعت : 11:03

چاپ به اشتراگ گذاشتن

تمرکززدایی از هسته مرکزی شهر همدان

مازندشورا: شهردارآنلاین: رئیس کمیسیون خدمات شهری، حمل ونقل و ترافیک و محیط زیست شورای اسلامی شهر همدان بر ضرورت ساماندهی روزبازارها و بازارچه های محلی سطح شهر تأکید کرد.

مازندشورا:کامران گردان در کمیسیون خدمات شهری، حمل‌ونقل و ترافیک و محیط زیست شورای شهرضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت امیرالمؤمنین امام علی(ع) اظهار کرد: روزبازارها ظرفیت خوبی برای تمرکززدایی از هسته مرکزی شهر هستند که کاهش رفت و آمدهای درون شهری، کارآفرینی برای تعدادی از افراد که توانایی تهیه مغازه یا مکان مناسبی برای عرضه کالا ندارند را به دنبال دارد.

گردان با بیان اینکه روزبازارها باید به صورت منسجم و منظم ساماندهی شوند، اضافه کرد: لازم است با برنامه‌ریزی برای این روزبازارها سایبان‌های مشخص و یکنواختی با توجه به نوع عرضه اجناس ایجاد شود.

وی بر لزوم نظارت بر فعالیت روزبازارها تأکید کرد و یادآور شد: ضروری است در ارتباط با امکانات رفاهی و بهداشتی و همچنین قیمت‌ها نظارت مستمری صورت پذیرد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به اینکه نیاز است جانمایی و مکان‌های مناسبی برای استقرار روز بازارها مشخص شود، اظهار کرد: حتی می‌توان دستفروشان سایر خیابان‌های سطح شهر را به این مکان‌ها هدایت کرد.

گردان بر لزوم شناسایی و آمارگیری تعداد دست فروشان و افراد فعال در روزبازارها تأکید کرد و گفت: با این امر می‌توان مدیریت لازم را بر اینگونه روزبازارها اعمال کرد.

وی در ادامه به فعالیت وانت‌بارها اشاره کرد و افزود: شناسایی کامل این وسایل نقلیه و جلوگیری از توقف این خودروها در معابر شهری یکی از اولویت‌های کاری است.

گردان با بیان اینکه در حال حاضر شهرداری اقدام به ساماندهی فعالیت این وانت‌بارها کرده است، افزود: گر چه از نظر قانونی وانت‌بارها حق خرید و فروش و عرضه کالا ندارند و باید جمع‌آوری شوند اما تا زمان اجرای کامل طرح در جلوگیری از توقف این وسایل نقلیه، نیاز است مکان‌هایی را در خارج از معابر عمومی و اماکنی که کمترین آشفتگی بصری و ترافیکی ایجاد می‌کند را به این موارد اختصاص دهند.

وی در ادامه به ادغام سازمان‌های زیر مجموعه شهرداری اشاره کرد و خطاب به مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل و فراورده‌های کشاورزی شهرداری، خواستار ارائه برنامه‌های این سازمان برای سال جاری شد و تأکید کرد: لازم است دستوالعمل اجرایی برای سال 96 این سازمان تدوین شده و عملیاتی شود تا در آخر سال بتوان گزارشی از عملکرد ارائه نمود.

رضا غلامی خجسته رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان هم در این جلسه ضمن تأکید بر توجه به سرویس‌های رفاهی و بهداشتی روزبازارها گفت: غرفه‌داران فعال در روزبازارها هم همانند دیگر افراد مشغول به کار هستند بر این اساس باید برای آنها زمینه بیمه کارگری را فراهم کرد.

معاون خدمات شهری شهرداری همدان نیز به ارائه گزارشی از وضعیت فعالیت روزبازارها پرداخت و گفت: در حال حاضر ساماندهی این روزبازارها در دست اقدام است و بر نحوه فعالیت آنها نیز نظارت می‌شود.

مجید درویشی از ساماندهی وانت‌بارها خبرداد و افزود: مجوز ساماندهی این وسایل از مرجع قضایی دریافت شده و بر اساس آن افرادی که مجوز دارند می‌توانند در محل مورد نظر فعال باشند.

مدیر عامل سازمان ساماندهی مشاغل و فراورده‌های کشاورزی شهرداری همدان هم با اشاره به ادغام سازمان‌های زیر مجموعه شهرداری گفت: پیگیر هستیم که بر اساس ساختار سازمانی فعالیت این سازمان انجام شود که در این راستا برنامه‌ها را بر مبنای اساسنامه پیش‌بینی کرده‌ایم. معراج عاشورلو همچنین در خصوص احداث بازار پرنده‌های زینتی و طیور اظهار کرد: در حال حاضر سرمایه‌گذار زمینی در حاشیه میدان امام حسین(ع) برای ایجاد بازار پرندگان زینتی خریداری کرده است که هم اکنون موضوع راه دسترسی در دست بررسی است.

وی در ادامه به تشریح مهمترین وظایف و مأموریت‌های سازمان ساماندهی مشاغل و فراورده‌های کشاورزی شهرداری پرداخت.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : روزبازارها - ساماندهی - شهرداری - فعالیت - همدان - وانت‌بارها - تأکید - اشاره - گردان - وسایل - افزود - افراد - مشاغل - فراورده‌های - ارائه - کشاورزی - ادامه - اظهار - نظارت - ایجاد - اینکه - شورای - خدمات - کمیسیون - زینتی - مجموعه - سازمان‌های - بازار - پرداخت - ادغام - مناسبی - گزارشی - ندارند - معابر - تمرکززدایی - اسلامی - همچنین - بهداشتی - می‌توان - شناسایی - مرکزی - رفاهی - جلوگیری - نقلیه - اقدام -

نظر شما در مورد : تمرکززدایی از هسته مرکزی شهر همدان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها