مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 24565 -تاریخ انتشار : شنبه 27 خرداد 1396 -ساعت : 11:11

چاپ به اشتراگ گذاشتن
74 درصد غرق شدگان دریای مازندران غیربومی هستند

فرمانده دریابانی مازندران:

74 درصد غرق شدگان دریای مازندران غیربومی هستند

مازنذشورا: فرمانده دریابانی استان مازندران گفت: 74 درصد غرق شدگان دریای مازندران غیربومی هستند

مازندشورا: هوشنگ حسینی اظهار کرد: طرح دریا در سه استان گلستان، گیلان و مازندران از 31 خردادماه آغاز و تا 3 مهرماه سال جاری ادامه دارد.

وی با اشاره به اجرای 244 طرح در 110 نقطه از سواحل دریا در شمال کشور، خاطرنشان کرد: فرمانده‌هان انتظامی استان‌ها با همکاری فرماندهی مرزبانی و دریابانی این طرح را با بیش از 5 هزار نیرو در شمال کشور اجرا می‌کنند.

فرمانده دریابانی مازندران با بیان اینکه در سال گذشته 115 نفر از هموطنان در دریای شمال غرق شدند، یادآور شد: این میزان در سال گذشته، با وجود افزایش 16 درصدی سفرهای تابستانی در مقایسه با سال 94 با کاهش 10 درصدی همراه بوده است.

حسینی تصریح کرد: تمامی غرق شدگان در سال گذشته در خارج از محدوده طرح دریا و مناطق ممنوعه شنا غرق شده‌اند که 72 درصد از این غرق شدگان را افراد غیر بومی تشکیل داده‌اند.

وی گفت: مسافران و کسانی که قصد استفاده از دریا را دارند باید از نقاط اجرای طرح که از امنیت، امکانات و خدمات لازم برخوردار است و همچنین حریم اجتماعی خانواده‌ها رعایت می‌شود، استفاده کنند.

فرمانده دریابانی مازندران با اشاره به رویکرد ایجابی مرزبانی در طرح دریا با تاکید بر اقدامات فرهنگی و اجتماعی، افزود: اقدامات سلبی، آخرین مرحله از اقدامات مرزبانان است که هرگاه به حریم اجتماع و نوار مرزی ساحلی لطمه وارد شود با آن برخورد می شود.

حسینی با بیان اینکه مردم و مسافران، نقش اصلی را در طرح دریا دارند، گفت: اگر هماهنگی بین مردم و همه دستگاه‌ها وجود داشته باشد، امنیت اجتماعی و اخلاقی و نیز حریم خانواده‌ها در طرح های دریا رعایت می‌شود.


منبع : ایسنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : 74 درصد غرق شدگان در - هوشنگ حسینی -

نظر شما در مورد : 74 درصد غرق شدگان دریای مازندران غیربومی هستند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها