شهردار فعلی مانند باقی گزینه‌ها شانس انتخاب دارد/ تمایلی برای کاندیداتوری ریاست شورا ندارم/ زنان از بسیاری از آزادی‌های معقول و مشروع محروم هستند

تاریخ انتشار : شنبه 27 خرداد 1396 - ساعت : 14:42

کد مطلب: 24597 چاپ به اشتراگ گذاشتن

تنها بانوی عضو شورای شهر بابل در گفت‌وگو با مازندشورا؛

شهردار فعلی مانند باقی گزینه‌ها شانس انتخاب دارد/ تمایلی برای کاندیداتوری ریاست شورا ندارم/ زنان از بسیاری از آزادی‌های معقول و مشروع محروم هستند

اختصاصی مازندشورا: مرمر فیروزپور با بیان اینکه برای انتخاب شهردار جدید، هنوز تصمیم گرفته نشده است، افزود: هنوز جلسه ای بین اعضای جدید شورا با موضوع انتخاب شهردار برگزار نشده است و تنها مراسمی که 8 تن از اعضا در آن حضور داشتند یک مراسم افطاری بوده که آن نیز پیرامون آیین نامه شورا و مسائل مربوط به امور داخلی شورا بوده است

اختصاصی مازندشورا: مرمر فیروزپور، با اشاره به محدودیت زمانی شهرداران برای مدیریت شهری با توجه به نزدیکی پایان کار شورای چهارم در گفت‌وگو با مازندشورا اظهار کرد: طبق قانون شهردار فعلی تا پایان کار شورای چهارم شهردار  خواهد بود و وقتی کار دوره چهارم پایان یافت طبیعتا کار و امضای شهردار نیز وجهه قانونی ندارد و نیاز است شورای جدید مطابق قانون یکی از کارکنان شهرداری را به عنوان سرپرست انتخاب کنند.

وی، با بیان اینکه برای انتخاب شهردار جدید، هنوز تصمیم گرفته نشده است، افزود: هنوز جلسه ای بین اعضای جدید شورا با موضوع انتخاب شهردار برگزار نشده است و تنها مراسمی که 8 تن از اعضا در آن حضور داشتند یک مراسم افطاری بوده که آن نیز پیرامون آیین نامه شورا و مسائل مربوط به امور داخلی شورا بوده است.

عضو شورای شهر بابل، تصریح کرد: شهردار فعلی نیز مثل بسیاری از گزینه های دیگر که در حال رایزنی و لابی برای سمت شهرداری هستند، شانس انتخاب دارد.

فیروزپور، با اعلام اینکه تمایلی برای کاندیداتوری ریاست شورای پنجم بابل ندارم، گفت: تمایل دارم انرژی خود را در یک فضای اختصاصی تر و مربوط به یکی از کمیسیون ها بکار گیرم، چرا که ریاست موجب می شود بخشی از انرژی در جوانب مختلف صرف شود.

وی، افزود: با توجه به علاقه، تجربیات و توان خود تمایل دارم توان خود را در بخشی که نیاز شهر است بکار گیرم با اینکه شدیدا به کمیسیون فرهنگی علاقه دارم اما تمایل دارم در بخش گردشگری که دانش و تجارب لازم را حتی در سطح کشوری کسب کردم فعالیت کنم.

تنها بانوی عضو شورای شهر بابل، با اشاره به افزایش بلوغ سیاسی- اجتماعی جامعه افزود: امروزه مطالبات بانوان، فقط مختص قشر آن ها نیست بلکه جنبه عمومی پیدا کرده است که در نهایت به سود جامعه است.

 فیروزپور، تصریح کرد: ما همچنان پیگیر برخی مطالبات خاص برای زنان خاص داریم که یکی از این مطالبات حمایت از زنان سرپرست خانوار، بدسرپرست یا بی‌سرپرست در بحث اشتغالزایی، کارآفرینی و مسائل اجتماعی است.

وی، با بیان اینکه یکی از مطالبات عمومی بانوان، ایجاد مراکز اختصاصی تفریحی بانوان است، گفت: در جامعه ما زنان از بسیاری از آزادی‌های معقول و مشروع محروم هستند چون مکان های لازم در این زمینه تعبیه نشده است. مثلا تنها پارک بانوان بابل، به دلیل پیش بینی نشدن فضاهای لازم هنوز از آرامش و آسایش لازم برای حضور بانوان آماده نیست و متاسفانه با پروانه هایی که صادر شد یک سری اقدامات شهرسازی در اطراف پارک انجام شد که بر آن مشرف هستند.

عضو شورای شهر بابل، در ادامه به دیگر معضلات اجتماعی اشاره کرد و افزود: آمار طلاق و اعتیاد در بابل به شکل وحشتناکی در حال افزایش است و نیاز است در نخستین فرصت فکری برای آن ها شود. هم ما و هم دستگاهای مرتبط به اندازه کافی کار نکرده‌ایم و نیاز است فرهنگیان و اساتید دانشگاه ها ورود پیدا کنند.

وی، ادامه داد: اعتیاد در حال شیوع در بین زنان و دختران است نیاز است کار فرهنگی قوی انجام دهیم تا زنان جامعه به خودباوری برسند.   

نویسنده :

برچسب ها : #مرمر فیروزپور #شورای پنجم بابل #عضو شورای بابل #شورای شهر بابل #انتخاب شهردار بابل #ریاست شورای بابل

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : شهردار فعلی مانند باقی گزینه‌ها شانس انتخاب دارد/ تمایلی برای کاندیداتوری ریاست شورا ندارم/ زنان از بسیاری از آزادی‌های معقول و مشروع محروم هستند

*

*


X https://sport45.site/