مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 24606 -تاریخ انتشار : شنبه 27 خرداد 1396 -ساعت : 16:41

چاپ به اشتراگ گذاشتن

انتقاد رییس شورای مرکزی نظام مهندسی از بخشنامه مالیات ۱۰ درصدی ساخت

مازندشورا: فرج‌اله رجبی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بخشنامه اخیر سازمان امور مالیاتی کشور مبنی بر اخذ مالیات ۱۰ درصدی از ساخت و فروش هر نوع ساختمان، گفت: این بخشنامه دقیقا مغایر سیاست ها در رابطه با فعال شدن صنعت ساختمان بوده و به رکودی تر کردن وضعیت مسکن می انجامد.

مازندشورا:فرج‌اله رجبی با اشاره به بخشنامه اخیر سازمان امور مالیاتی کشور مبنی بر اخذ مالیات۱۰ درصدی از ساخت و فروش هر نوع ساختمان، گفت: این بخشنامه دقیقا مغایر سیاست ها دررابطه با فعال شدن صنعت ساختمان بوده و به رکودی تر کردن وضعیت مسکن می انجامد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه بخشنامه مذکور در شرایط فعلی بی تدبیری دولت در بحث صنعت ساختمان رانشان می دهد، افزود: متاسفانه با این بخشنامه تنها معبر خروج مسکن از رکود مسدود میشود.

وی با اشاره به نامه نگاری های بسیاری کهبرای لغو بخشنامه اخذ مالیات ۱۰ درصدی از ساختمان ها صورت گرفته است، تصریح کرد: اینبخشنامه در شرایط فعلی کشور تعجب برانگیز بوده زیرا در پی آن نه تنها برای دولت درآمدیایجاد نمی شود بلکه مشکلات عدیده دیگری بر این بازار حادث می شود.

رجبی با بیان اینکه فعال شدن بخش ساختمانمی تواند بسیاری از مشاغل را احیا کند، گفت: اخذ مالیات ۱۰ درصدی از ساخت و فروش ساختماننه تنها رکود در بازار مسکن را پایدار می کند بلکه شعار ایجاد اشتغال دولت را نیز بدونعمل باقی خواهد گذاشت.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیاناینکه باید سیاست هایی در دستور کار قرار بگیرد که بخش خدمات در حوزه مسکن رونق یابد،افزود: در حال حاضر بخشنامه اخیر سازمان مالیاتی شوک منفی به بازار مسکن بوده و درراستای سیاست های تنبیهی تلقی می شود.

وی خواستار مسکوت ماندن بخشنامه مذکور شدو گفت: دولت در شرایط فعلی باید با ارایه تسهیلات کارآمد و در نظر گرفتن برخی معافیتها به رونق ساخت و ساز و معاملات مسکن در کشور کمک کند.

رجبی ادامه داد: در نظر گرفتن برخی معافیتها در ارایه پروانه ساختمانی و بخشش برخی عوارض می تواند به افزایش انگیزه مردم درجهت ساخت و ساز بیشتر مسکن کمک کند.

این عضو کمیسیون عمران مجلس، افزود: بایدشرایطی فراهم شود تا سرمایه گذار در حوزه مسکن به سیاست های میان مدت و بلند مدت دولتاعتماد کرده و سرمایه خود در راه ساخت و ساز هزینه کند.

رجبی ارایه تسهیلات با نرخ سود پایین رارهکار دیگری برای تشویق به ساخت و ساز بیشتر در کشور خواند و گفت: عدم توجه به وضعیتفعلی بازار مسکن و ضرورت خروج از رکود در بخشنامه اخیر سازمان مالیاتی کشور ملموس است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآورشد: با پیگیری های بسیار مانع از اجرایی شدن بخشنامه مذکور در راستای کمک به بخش مسکنو خروج آن از رکود خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ بر اساس بخشنامهسازمان امور مالیاتی، درآمد اشخاص حقیقی و حقوقی ناشی از ساخت و فروش هر نوع ساختماندر حیطه قوانین مربوط به مالیات بر درآمد بوده و در شهرهای بالای یکصدهزار نفر جمعیتمالیات علی الحساب ۱۰درصدی از اشخاص حقیقی اخذ خواهد شد.


منبع : صما


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بخشنامه - ساختمان - بازار - مالیاتی - سیاست - مالیات - درصدی - افزود - مذکور - ارایه - شورای - شرایط - کمیسیون - عمران - بیشتر - درآمد - حقیقی - اشخاص - معافیتها - سرمایه - بسیاری - اسلامی - نماینده - اشاره - اینکه - دیگری - تسهیلات - تواند - گرفتن -

نظر شما در مورد : انتقاد رییس شورای مرکزی نظام مهندسی از بخشنامه مالیات ۱۰ درصدی ساخت

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها