مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2464 -تاریخ انتشار : سه شنبه 29 مرداد 1392 -ساعت : 20:59

چاپ به اشتراگ گذاشتن

پذیرش دانشجو در دانشگاه تخصصي بافت فرسوده

مازند شورا: مركز علمي - كاربردي شهرسازي، نوسازي و بهسازي سازمان نوسازي شهر تهران (نخستين دانشگاه تخصصي در حوزه بافت فرسوده در جهان) در مقاطع كارداني و كارشناسي از طريق سازمان سنجش بدون كنكور دانشجو مي‌پذيرد.

مازند شورا: کشور ما مشکل کم ندارد. آیا برای هر مشکل باید یک دانشگاه یا دانشکده تاسیس کرد؟ رئیس مركز علمي كاربردي شهرسازي، نوسازي و بهسازي سازمان نوسازي شهر تهران اعلام کرد: مركز علمي - كاربردي شهرسازي، نوسازي و بهسازي سازمان نوسازي شهر تهران (نخستين دانشگاه تخصصي در حوزه بافت فرسوده در جهان) در مقاطع كارداني و كارشناسي از طريق سازمان سنجش بدون كنكور دانشجو مي‌پذيرد.

به گزارش ایرنا، مهدي اللهياري بيك، گفت: سازمان نوسازي شهر تهران به منظور ايجاد پايگاه علمي - تخصصي در حوزه شهرسازي، نوسازي، بهسازي و بافت فرسوده و براي تبليغ و ترويج شهرسازي و معماري ايراني - اسلامي و ارتقاي مديريت شهري اقدام به تاسيس اين دانشگاه تخصصي در اسفند سال گذشته كرد. به این ترتیب پس از دانشگاه نان که برای حل مشکل نان کشور ایجاد شد، اکنون شاهد راه‌اندازی دانشگاه بافت فرسوده هستیم. آیا با راه‌اندازی دانشگاه نان مشکل نان ما حل شدکه اکنون شاهد راه‌اندازي این دانشگاه جدید هستیم؟ اساسا فلسفه تاسیس این دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی چیست و مدیران تصمیم‌گیر، چه چشم‌اندازی را پیش روی خود داشتند که به این کار اقدام کردند؟ داشتن چنین رویکردی نشان‌دهنده این است که تصمیم‌گیرندگان، به جای حداقل اجرای قانون و طی کردن یک راه‌حل تا آخر، راه‌ حل‌های جدید ایجاد می‌کنند. وقتی هم که مشکل حل نمی‌شود، باز یک راه حل جدید ابداع می‌کنند. به این ترتیب مشکلات کشور روی هم تلنبار می‌شوند، به همراه راه حل‌هایی که خود در درازمدت به یک مشکل و هزینه بر دوش شهر و کشور تبدیل مي‌شوند./ قانونلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : دانشگاه،علمی ، آموزش - -

نظر شما در مورد : پذیرش دانشجو در دانشگاه تخصصي بافت فرسوده

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها