مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 24649 -تاریخ انتشار : یکشنبه 28 خرداد 1396 -ساعت : 13:23

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مسدود شدن مسیر تخلفات در ثبت نام دانش آموزان مازندران

مسدود شدن مسیر تخلفات در ثبت نام دانش آموزان مازندران

مازندشورا: دبیر ستاد ثبت نام دانش آموزان مازندران با اشاره به کارگیری برخی شیوه های غیر قانونی برای ثبت نام دانش آموزان در مدارس استان ، گفت : اقدامات پیشگیرانه لازم در این خصوص از سوی ستاد ثبت نام استان در نظر گرفته شد ودر صورت مشاهده اینگونه تخلفات برخورد صورت می گیرد

مازندشورا: علی شادمان روز یکشنبه در گفت و گویی افزود : استفاده از مبایعه نامه های صوری اجاره منزل که با همکاری و مشارکت برخی بنگاههای مشاور املاک از جمله این موارد سوء استفاده و تخلف است که سالهای قبل و در زمان ثبت نام دیده می شد .
وی با تاکید بر اینکه ثبت نام دانش آموزان باید در مدارس محدوده محل سکونتشان انجام شود ، ادامه داد : والدین برخی دانش آموزان با این ذهنیت که برخی مدارس از امکانات و نیروی انسانی بهتری برخوردار هستند به دنبال راههای غیر قانونی برای ثبت نام می روند .
معاون اداره کل آموزش و پرورش مازندران گفت : این سوء استفاده ها باعث شده تا برخی دانش آموزان خارج از محل سکونتشان در مدارس ثبت نام شوند که این باعث افزایش تراکم جمعیت دانش آموزی در برخی مدارس شده است .
براساس اعلام اداره کل آموزش و پرورش مازندران حد نصاب تعداد دانش آموز در هر کلاس 25 نفر است که براساس گنجایش فضای آموزشی تا 33 نفر نیز قابل افزایش است .
*** پروانه فعالیت مشاوران املاک متخلف لغو می شود
وی با اشاره به تفاهم نامه همکاری فی مابین اداره کل آموزش وپرورش و نهادهای مرتبط در این خصوص اشاره کرد و گفت : در صورت مشاهده صدور مبایعه نامه صوری برای ثبت نام ، پروانه فعالیت مشاور املاک خاطی لغو می شود .
به گفته شادمان همچنین در صورت اثبات تخلف دانش آموز خاطی ، ثبت نام آنها در آن مدرسه انجام نمی شود .
وی از مدیران مدارس نیز خواست تا به مهر قوه قضائیه بر روی برگه مبایعه نامه توجه بکنند و گفت : وجود این مهر ملاک صوری نبودن مبایعه نامه است .
براساس اعلام اداره کل آموزش وپرورش مازندران در سال تحصیلی پیش رو در مجموع تعداد 536 هزار و 246 دانش آموز در سال تحصیلی جدید در 4 هزار مدرسه دولتی و غیردولتی استان مازندران به تحصیل می پردازند.


منبع : ایرنامازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مسدود شدن مسیر تخلفا - علی شادمان - دبیر ستاد ثبت نام دا -

مطالب مرتبط با : مسدود شدن مسیر تخلفات در ثبت نام دانش آموزان مازندران
نظر شما در مورد : مسدود شدن مسیر تخلفات در ثبت نام دانش آموزان مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها