مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 24663 -تاریخ انتشار : یکشنبه 28 خرداد 1396 -ساعت : 15:10

چاپ به اشتراگ گذاشتن
سرعت کند احداث کتابخانه های مازندران

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران مطرح کرد

سرعت کند احداث کتابخانه های مازندران

مازندشورا: مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران گفت: سرعت احداث کتابخانه ها در مازندران کند است

مازندشورا: آرزو ولیپور در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی مازندران در استانداری مازندران اظهار کرد: کتابخانه های عمومی مازندران امسال یک هزار و 500 برنامه فرهنگی در قالب 18 عنوان در کتابخانه ها برگزار می کنند.

وی با اشاره به روند کند پیشرفت فیزیکی کتابخانه های نیمه تمام در مازندران افزود: 39 پروژه نیمه تمام با زیر بنای 25 هزار متر مربع در استان وجود دارد که این مقدار معادل 15 استان کشور در زمینه کتابخانه های نیمه تمام است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران خاطرنشان کرد:200 میلیارد ریال اعتبار برای اتمام این پروژه ها نیاز است و متاسفانه خیران نیز برای کمک به ساخت این پروژه ها به دلیل پیشرفت کند آن کم میل هستند.

ولی پور یادآور شد: هرچند سال گذشته سازمان مدیریت چهار میلیارد و 400 میلیون ریال اعتبار برای تکمیل کتابخانه های مازندران تخصیص داد اما امسال 14 میلیارد ریال اعتبار برای این منظور در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به نیاز قشر کتابخوان به فضای بیشتر در کتابخانه ها گفت: شهرداری های استان بابت حق السهم نیم درصدی 80 میلیارد ریال به کتابخانه های عمومی بدهکار هستند و اگر این پول پرداخت شود شاید بتوان اقدامات خوبی در خصوص فضای کتابخانه ها انجام داد.


منبع : ایسنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مدیرکل کتابخانه های - آرزوولیپور -

نظر شما در مورد : سرعت کند احداث کتابخانه های مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها