مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 24674 -تاریخ انتشار : یکشنبه 28 خرداد 1396 -ساعت : 15:46

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر نیازمند فرهنگسازی است

معاون سیاسی فرمانداری ویژه آمل:

اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر نیازمند فرهنگسازی است

مازندشورا: ساری - معاون سیاسی فرمانداری ویژه آمل خواستار فرهنگسازی برای اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر و روان گردان ها شد.

مازندشورا: به گزارش خبرنگار مهر، حسن احسانی بعدازظهر یک‌شنبه در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: آنچه در سال جاری در هفته مبارزه با مواد مخدر مطرح است بحث اجتماعی کردن مواد مخدر و روان‌گردان است که باید این مهم را فرهنگ‌سازی کنیم.

معاون سیاسی فرماندار ویژه آمل با اشاره به اینکه با روش‌های و شیوه‌های گونان این مهم را در جامعه تحکیم دهیم، ادامه داد: اگر ما بخواهیم کاری را انجام دهیم اما فاصله بین مردم و مسئولین وجود داشته باشد این مهم انجام نخواهد شد.

احسانی بابیان اینکه انتظار داریم همه دستگاه‌های اجرایی امر اجتماعی کردند مواد مخدر را در دستور کار قرار دهند، افزود: باید فرهنگ‌سازی کنیم تا مردم به این باور برسند که مواد مخدر موجب چالش‌های عظیمی خواهد شد.

وی با اشاره به ایجاد کمپ‌های قانونی و با روش‌های علمی، ترک پایدار را در دستور کار قرار دهیم، خاطرنشان کرد: از ۵ تا ۱۱ تیر که هفته مبارزه با مواد مخدر است سخنرانان پیش از خطبه نماز جمعه در شهرها به این امر حساسیت‌های بسیاری ایجاد کنند.

احسانی در پایان گفت: رسانه‌ها حلقه واسط بین مردم و مسئولان هستند و می‌توانند درزمینهٔ اطلاع‌رسانی و بحث مبارزه با مواد مخدر کمک‌حال ما باشند.

امیر امیرنیا رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل نیز در این جلسه بابیان اینکه در حوزه فرهنگ با باورهای فرهنگی و اجتماعی مردم سروکار داریم، افزود: آنچه مردم‌باور می‌کنند فرهنگ است و در برنامه‌ها باید به باورمندی مردم در مسائل اجتماعی کمک کند.

امیر نیا بابیان اینکه در شهرستان آمل ۱۱۶ کانون فرهنگی هنری در مساجد داریم که از این ظرفیت‌ها می‌شود استفاده کرد، ادامه داد: پیشنهاد می‌کنیم تا طرح کمپین محله‌های عاری از مواد مخدر در روستاها را به‌عنوان الگو ایجاد کنیم.


منبع : مهر - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مبارزه - اجتماعی - اینکه - بابیان - ایجاد - فرهنگ - داریم - احسانی - فرهنگی - افزود - دستور - روش‌های - سیاسی - فرهنگ‌سازی - اشاره - معاون - ادامه -

نظر شما در مورد : اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر نیازمند فرهنگسازی است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها