مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 24683 -تاریخ انتشار : دوشنبه 29 خرداد 1396 -ساعت : 04:18

چاپ به اشتراگ گذاشتن
هفت درصد مصرف اضافی انرژی با هر سانتیگراد افزایش دمای هوا در مازندران

هفت درصد مصرف اضافی انرژی با هر سانتیگراد افزایش دمای هوا در مازندران

مازندشورا: ساری - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران گفت که با هر یک درجه گرم تر شدن هوا در این استان هفت درصد بر مصرف برق اضافه می شود .

مازندشورا: به گزارش خبرنگار ایرنا ، قاسم شهابی یکشنبه شب در جلسه شورای اداری مازندران در بابلسر افزود : در حالی که میانگین مصرف برق در مازندران در هشت ماه از مهر تا خرداد ماهانه یکهزار و 200 مگابایت است ، در سه ماه تابستان و ماه خرداد ماهانه به 2 هزار و 800 مکابایت افزایش می یابد.
وی اظهار داشت : با افتتاح طرح های متعدد در مازندران تلاش شد از قطعی برق کاسته شود ، اما هنوز طرح های نیمه تمامی وجود دارد که در حال تکمیل است و می طلبد شهروندان به خصوص ادارات ، مصرف بهینه انرژی را سرلوحه کار خود قرار دهند تا شاهد قطعی برق در استان نباشیم.
شهابی مدیریت مصرف انرژی در ادارات مازندران را ضروری دانست و افزود : گام اول در مدیریت مصرف انرژی این است که ادارات سیستم سرمایشی خود را به طور کامل در آغاز فصل گرم سرویس کنند تا نقص فنی نداشته باشد و از سوی دیگر درجه حرارت کولر را بر روی 24 تا 25 درجه قرار دهند که این امر 30 درصد مصرف انرژی را کاهش می دهد.
وی ادامه داد : متاسفانه در برخی از ادارات درجه حرارت کولر را روی 16 درجه قرار می دهند که منطقی نیست و مصرف را افزایش می دهد .
مدیرعامل شرکت برق مازندران همچنین از مردم استان خواست تا با استفاده از لامپ های ' ال یی دی ' ، در مصرف برق صرفه جوئی کنند.
میزان تولید برق در مازندران روزانه بیشتر از یکهزار و 750 مگاوات است که میان یک میلیون و 280 هزار مشترک از گلوگاه تا آمل توزیع می شود.
خبرنگار : فریبرز سیفی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
7343/1654


منبع : ایرنا - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران - انرژی - ادارات - افزایش - استان - حرارت - یکهزار - مدیریت - خرداد - خبرنگار - شهابی - افزود - ماهانه -

نظر شما در مورد : هفت درصد مصرف اضافی انرژی با هر سانتیگراد افزایش دمای هوا در مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها