مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 24685 -تاریخ انتشار : دوشنبه 29 خرداد 1396 -ساعت : 07:46

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بازگشت ۱۷.۵ هکتار از اراضی ملی استان همدان به بیت‌المال

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان خبر داد:

بازگشت ۱۷.۵ هکتار از اراضی ملی استان همدان به بیت‌المال

مازندشورا: مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته توسط کارشناس حقوقی اداره کل، حدود ۱۷.۵ هکتار از اراضی ملی تپه عباس‌آباد به بیت‌المال بازگشت.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان، فرهاد فرزانه عنوان کرد: پس از شش رأی بدوی و سه رأی تجدیدنظر، اداره محکوم شده بود که ۱۷.۵ هکتار از اراضی ملی را به شرکت برق باختر واگذار نماید و در همین خصوص در حال صدور سند برای این مقدار زمین بیت‌المال بودند که موضوع به کارشناس حقوقی اداره کل ارجاع می‌گردد.

وی ادامه داد: با پیگیری‌های به عمل آمده، توقف صدور سند به نام شرکت برق باختر از دادگاه اخذ و پس از رأی بدوی و رأی تجدیدنظر به صورت قطعی به نفع اداره کل رأی صادر و ۱۷.۵ هکتار از اراضی ملی به بیت‌المال برگشت داده شد.

فرزانه یادآور شد: به منظور صیانت از اراضی دولتی با متصرفان و افراد سودجویی که اقدام به تصرف اراضی دولتی می‌کنند برخورد قانونی و قاطع صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اهمیت همکاری مردم با پدیده زمین‌خواری از مردم خواست در صورت مشاهده ساخت و ساز غیرمجاز موارد را به یگان حفاظت از اراضی اداره کل اطلاع دهند تا جلوی تصرف اراضی ملی گرفته شود.

در پایان وی از زحمات کلیه عوامل به خصوص بخش قضایی استان که سهم عمده‌ای در حفاظت از اراضی و مبارزه با پدیده شوم زمین‌خواری دارند تشکر و قدردانی کرد.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اراضی - اداره - استان - همدان - بیت‌المال - هکتار - زمین‌خواری - حفاظت - پدیده - تجدیدنظر - شهرسازی - باختر - دولتی -

مطالب مرتبط با : بازگشت ۱۷.۵ هکتار از اراضی ملی استان همدان به بیت‌المال
نظر شما در مورد : بازگشت ۱۷.۵ هکتار از اراضی ملی استان همدان به بیت‌المال

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها