مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 24691 -تاریخ انتشار : دوشنبه 29 خرداد 1396 -ساعت : 13:17

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ازاد سازی 15 کیلومتر از ساحل خزر در استان مازندران

ازاد سازی 15 کیلومتر از ساحل خزر در استان مازندران

مازندشورا: ساری-ایرنا- معاون سیاسی ، اجتماعی و امنیتی استاندارمازندران گفت : در دولت تدبیر وامید 15 کیلومتر از حریم ساحل 388 کیلومتر خزر در حوزه استحفاظی این استان آزاد سازی شد.

مازندشورا: علیرضا یونسی رستمی عصریکشنبه درگفت وگو اختصاصی با خبرنگارایرنا همراهی و همگامی دستگاه های اجرایی و قضایی را عامل اصلی در تسریع در آزاد سازی این حریم اعلام کرد.
وی افزود : درحالی این میزان از ساحل خزر در دولت تدبیر و امید آزاد سازی شده است که این فضا چندین سال در تملک افراد حقیقی بخش خصوصی قرار داشته است.
به گفته وی بیشتر آزاد سازی حریم ساحل مربوط به غرب استان مازندران در شهرستان نوشهر، نور و چالوس بود.
* توقف ساخت و سازهای غیرمجاز درساحل
یونسی اظهارداشت: با نظارت دستگاه های اجرایی متولی و برخورد قاطع دستگاه قضایی هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز در ساحل خزر در مازندران در دولت یازدهم به صفررسید.
وی اضافه کرد: در شرایط فعلی نیز با هرگونه ساخت و سازغیر مجازدر ساحل خزر در مازندران برخورد قاطع می شود و این سواحل برای بهره گیری مردم نگهداری می شود.
*عقب نشینی پلاژهای دولتی پشت خط 60 متری ساحل
معاون استاندارمازندران گفت که تمام پلاژ های دولتی که در حاشیه دریای خزر در این استان احداث شده بود در صورت استقرار در 60 متری ساحل تخریب می شود.
یونسی اظهارداشت : طبق قانون تمام ساخت و سازها باید از حریم 60 متری ساحل خزر آزادسازی شود که این کار در مورد تمام تاسیسات دولتی و غیر دولتی اجرایی شد.
وی یادآور شد : قانون باید در مورد تمام تاسیسات غیرقانونی اجرایی شود و این کار نیز در مازندران از بدو روی کارآمدن کارگزاران دولت یازدهم اجرایی شد.
مازندران 338 کیلومتر ساحل خزر دارد که براساس بررسی 70 درصد از مسافرانی که به این خطه شمال کشور سفر می کنند، وجود ساحل را علت اصلی انتخاب این استان به عنوان مقصد سفر اعلام کردند.
در نوروز سال جاری 11 میلیون نفرشب مسافر به مازندران سفر کردند و حداقل 48 ساعت در این خطه شمال کشور اقامت داشتند.
خبرنگار: حسین فلاحتی** انتشاردهنده : سید محسن حسن نیا
/1899/6982


منبع : ایرنا - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران - اجرایی - دولتی - استان - دستگاه - یونسی - یازدهم - قانون - تاسیسات - هرگونه - اعلام - قضایی - کیلومتر - غیرمجاز - اظهارداشت - برخورد -

نظر شما در مورد : ازاد سازی 15 کیلومتر از ساحل خزر در استان مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها