مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 24711 -تاریخ انتشار : دوشنبه 29 خرداد 1396 -ساعت : 15:22

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نیمی از نخبگان مازندران ، بانوان هستند

نیمی از نخبگان مازندران ، بانوان هستند

مازندشورا: ساری - ایرنا - رئیس بنیاد ملی نخبگان مازندران با اشاره به اینکه 12 هزار نخبه زیر پوشش این بنیاد قرار دارند ، گفت : نیمی از این تعداد را بانوان استان تشکیل می دهند .

مازندشورا: محسن جهانشاهی روز دوشنبه در جلسه تخصصی بانوان مازندران که در ساری برگزار شد ، افزود : این آمار قابل توجه بانوان نخبه شامل رده های مختلف از دانش آموز ، دانشجو ، اساتید دانشگاهی و همچنین خارج از فضای دانشگاهی و مدرسه ای است .
وی ادامه داد : همچنین بیش از 70 درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی رشته های علوم پایه و مهندسی در کشور و بالتبع در استان مازندران را بانوان به خود اختصاص داده اند .
رئیس بنیاد نخبگان مازندران که وجود این تعداد بانوی نخبه در استان را نیازمند برنامه ریزی برای استفاده از ظرفیت های آنها دانست ، گفت : نباید به این بانوان بی تفاوت بود و باید برای استفاده از نقش این قشر برای برنامه ریزی آنها صورت بگیرد .
وی به برنامه ریزی بنیاد نخبگان مازندران برای بهره گیری از ظرفیت و توانایی زنان استان اشاره کرد و افزود: این بنیاد در نظر دارد با اجرای طرح 'راهکارهای ایجاد و تقویت کسب و کارهای کوچک با محوریت بانوان تحصیلکرده ' از این توان و پتانسیل استفاده بکند .
به گفته جهانشاهی در چهار مرحله ایجاد بانک اطلاعات ، آموزش ، ارائه تسهیلات و پشتیبانی این طرح شکل اجرایی به خود خواهد گرفت .
وی گفت : در مرحله ایجاد بانک اطلاعات شناسایی پتانسیل طبیعی مناطق ، افراد تحصیلکرده انجام می شود و در مرحله بعدی یعنی آموزش ، نیازهای آموزشی بانوان برای چگونگی انجام فعالیت های درآمدزا به آنها آموزش داده می شود .
جهانشاهی اضافه کرد : براساس اطلاعات جمع آوری شده ، ارائه تسهیلات بانکی کم بهره ، حمایت های اداری و کمک های بلاعوض و جبران خطرپذیری به بانوان در مراحل اجرای این طرح ارائه می شود .
براساس مصوبه امروز جلسه تخصصی بانوان مازندران ، بنیاد ملی نخبگان استان موظف است تا تعدادی از طرح های اشتغالزای بانوان را طی روزهای آینده تهیه و به این کارگروه اعلام بکند تا مقدمات و تمهیدات لازم برای اجرای آن پیاده شود .
خبرنگار : فاطمه قنبری قادیکلایی ** انتشاردهنده : سید محسن حسن نیا
/1899/2096


منبع : ایرنا - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بانوان - مازندران - بنیاد - نخبگان - استان - اجرای - ایجاد - اطلاعات - ارائه - آموزش - مرحله - استفاده - جهانشاهی - دانشگاهی - برنامه - تسهیلات - براساس - تخصصی - افزود - تحصیلکرده - پتانسیل - ظرفیت - همچنین -

نظر شما در مورد : نیمی از نخبگان مازندران ، بانوان هستند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها