مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 24742 -تاریخ انتشار : دوشنبه 29 خرداد 1396 -ساعت : 15:43

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تایید دیرهنگام انتخابات در ساری مسبوق به سابقه است

تایید انتخابات شورای اسلامی 56 شهر مازندران؛

تایید دیرهنگام انتخابات در ساری مسبوق به سابقه است

اختصاصی مازندشورا: اگر به تاریخچه انتخابات‌های مختلف در شهر ساری نگاهی بیاندازیم، متوجه می‌شویم در گذشته‌ای نه چندان دور اتفاق مشابهی در دوره نهم انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه ساری رخ داد. در 12 اسفند 1390 نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار شد. در آن سال صحت انتخابات در 7 حوزه تایید شد، یک حوزه به دور دوم رفت اما حوزه ساری تا مدت‌ها تایید نشده بود

اختصاصی مازندشورا: نوروز احسانی دبیرهیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی مازندران  صبح امروز از عدم تایید صحت انتخابات شوراها در ساری و سلمانشهر توسط هیات نظارت خبر داد.

احسانی با اشاره به تعدد شکایت داوطلبان گفت: پرونده انتخابات شورای اسلامی شهر ساری برای بررسی و اعلام نظر نهایی به هیات نظارت مرکزی ارسال شده که تاکنون اظهارنظری از سوی این هیات انجام نشده است.

گفتنی است هیات اجرایی و نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهرستان ساری پیشنهاد ابطال نتایج انتخابات مرکز مازندران را به هیات نظارت استان ارسال کردند و هیات استان نیز پرونده را با همین پیشنهاد به هیات مرکزی ارسال کرد اما هنوز نشست هیات نظارت مرکزی برای بررسی شکایات مرتبط با انتخابات این دو شهر تشکیل نشده است.

عدم تایید صحت انتخابات در این دو شهر به خصوص در مرکز استان، جنجال‌های بسیاری را به پا کرده است. به طوری بسیاری شهروندان از نتیجه نهایی انتخابات اطلاعی ندارند و البته در این میان انگشت اتهام به سمت هیات اجرایی و نهاد متولی برگزاری انتخابات که مسئول حراست و برگزاری انتخابات را برعهده داشتند نشانه رفته است.

اما اگر به تاریخچه انتخابات‌های مختلف در شهر ساری نگاهی بیاندازیم، متوجه می‌شویم در گذشته‌ای نه چندان دور اتفاق مشابهی در دوره نهم انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه ساری رخ داد. در 12 اسفند 1390 نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار شد. در آن سال صحت انتخابات در 7 حوزه تایید شد، یک حوزه به دور دوم رفت اما حوزه ساری تا مدت‌ها تایید نشده بود.

به طوریکه در روز 29 اسفند 90 در آخرین روز سال، خبری در خروجی خبرگزاری مهر به نقل از معاون سیاسی و امنیتی استاندار وقت مازندران قرار گرفت که در آن خبر از بررسی انتخابات حوزه ساری در سال 91 داده بود.

هادی ابراهیمی در آخرین جلسه شورای اداری مازندران در استانداری افزود: از بین 9  حوزه انتخاباتی در استان، تعداد هفت حوزه به تایید شورای نگهبان رسیده و یک حوزه به مرحله دوم و تکلیف یک حوزه دیگر بعد از ایام تعطیلات عید نوروز مشخص می شود.

در دوره نهم مجلس شورای اسلامی حوزه ساری به همراه چند حوزه دیگر جزو آخرین حوزه‌هایی بود که انتخابات مجلس در آن به تایید شورای نگهبان رسید.

امسال نیز به نظر می‌آید صحت انتخابات شورای شهر ساری جزو آخرین شهرهایی باشد که اعلام می‌شود اما هم اکنون خبرهای غیررسمی حکایت از تایید صحت این انتخابات دارد.

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تایید انتخابات - ابطال انتخابات - انتخابات ساری - شورای شهر ساری -

نظر شما در مورد : تایید دیرهنگام انتخابات در ساری مسبوق به سابقه است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*