مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 24768 -تاریخ انتشار : سه شنبه 30 خرداد 1396 -ساعت : 10:22

چاپ به اشتراگ گذاشتن
پنج هزار واحد مسکن مهر بدون متقاضی در خوزستان/ واگذاری ۶۳ هزار واحد مسکن مهر به متقاضیان

در نشست شورای مسکن استان خوزستان مطرح شد:

پنج هزار واحد مسکن مهر بدون متقاضی در خوزستان/ واگذاری ۶۳ هزار واحد مسکن مهر به متقاضیان

مازندشورا: استاندار خوزستان از وجود پنج هزار واحد مسکن مهر بدون متقاضی در این استان خبر داد، این در حالیست که به گفته مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان تاکنون حدود ۶۳ هزار واحد مسکن مهر به متقاضیان در خوزستان واگذار شده است.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی خوزستان، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در نشست شورای مسکن استان خوزستان گفت: در حال حاضر مهم‌ترین مسئله در بخش مسکن، موضوع مسکن مهر است. هم‌اکنون ۹ هزار واحد مسکن مهر فاقد متقاضی در استان داریم.

 وی افزود: بنا شد طبق برنامه زمان‌بندی این ۹ هزار واحد تکمیل شود و هر چه زودتر به متقاضیان تحویل داده شود.

شریعتی افزود: از اداره کل راه و شهرسازی درخواست شد در جلسه آینده برنامه زمان‌بندی شده را تحویل دهد تا به تصویب شورای مسکن استان برسد.

رئیس شورای مسکن استان ادامه داد: کار تعدادی تعاونی مسکن به دلیل مشکلات بخش تعاونی کند پیش می‌رود؛ به همین دلیل از اداره کل کار و تعاون استان گلایه وجود دارد و با توجه به دستور رئیس‌جمهور که مسکن مهر باید امسال تکمیل شود به این اداره مأموریت داده شد برای ساماندهی تعاونی مسکن و فعال کردن تعاونی‌ها و رفع مشکلاتشان عمل کند تا کار ساخت مسکن مهر سریع‌تر پیش رود.

استاندار خوزستان تصریح کرد: پنج هزار واحد مسکن مهر هم که به دلیل جانمایی اشتباه و سایر مشکلات بدون متقاضی هستند.

 وی ادامه داد: باید ترتیبی اتخاذ و مقرراتی تصویب شود که این واحدهای بدون متقاضی دارای جذبه شوند و برای آن متقاضی ایجاد شود و بتوانیم از سرمایه‌های ملی که تبدیل به مسکن مهر شده اما این سرمایه در حال هدر رفتن است بهره ببریم.

همچنین منوچهر رحمانی مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان در نشست شورای مسکن استان خوزستان گفت: تمام توان خود را برای اتمام پروژه‌های مسکن مهر استان که دارای متقاضی هستند به کار گرفته‌ایم.

وی افزود: جلسات متعددی را با حضور فرمانداران، شهرداران و مدیران تعاونی‌های مسکن مهر شهرهای استان در راستای حل مشکلات به‌صورت جداگانه برگزار کرده‌ایم.

 مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان ادامه داد: با همگرایی و هم‌افزایی دستگاه‌های خدمات رسان خدمات عمومی پروژه‌های مسکن مهر استان به سرانجام رسیده است.

رحمانی تصریح کرد: تاکنون تعداد ۶۳ هزار و ۱۳۸ واحد از مجموع ۱۰۶ هزار واحد تعهد شده مسکن مهر استان به متقاضیان واگذار شده است.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : استان - خوزستان - متقاضی - شورای - اداره - شهرسازی - افزود - مشکلات - تعاونی - متقاضیان - ادامه - تصریح - دارای - پروژه‌های - رحمانی - خدمات - برنامه - استاندار - شریعتی - عمومی - خوزستان در - زمان‌بندی - تحویل - تکمیل - تصویب -

مطالب مرتبط با : پنج هزار واحد مسکن مهر بدون متقاضی در خوزستان/ واگذاری ۶۳ هزار واحد مسکن مهر به متقاضیان
نظر شما در مورد : پنج هزار واحد مسکن مهر بدون متقاضی در خوزستان/ واگذاری ۶۳ هزار واحد مسکن مهر به متقاضیان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها