مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2490 -تاریخ انتشار : شنبه 26 مرداد 1392 -ساعت : 21:14

چاپ به اشتراگ گذاشتن
دكتر جعفر توفیقی سرپرست وزارت علوم شد

نشاط علمی - فرهنگی به دانشگاه‌ها بازمي‌گردد

دكتر جعفر توفیقی سرپرست وزارت علوم شد

مازند شورا: دكتر جعفر توفیقی وزير علوم در دولت اصلاحات و ریيس ستاد دكتر عارف در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 1392، سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شد.

مازند شورا: وزير علوم دولت اصلاحات، با تایید این خبر به ایسنا، گفت: بنده از سوی رییس‌جمهور محترم به عنوان سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منصوب شده‌ام. وی در عین حال با اشاره به فرا رسیدن آغاز سال تحصیلی، گفت: کمتر از یک ماه دیگر به آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور باقی مانده است بنابراین در فرصت باقیمانده باید تلاش کرد که سال تحصیلی جدید با شور و نشاط علمی فرهنگی در سراسر کشور آغاز شود. توفیقی در عین حال درباره سایر برنامه‌ها و اولویت‌های خود اظهار کرد که برنامه‌های خود را طی روزهای آینده اعلام می‌کند.

سوابق اجرایی و علمی سرپرست وزارت علوم

دکتر جعفر توفیقی داریان، زاده 1334 در تهران و استاد تمام دانشگاه تربیت مدرس است. وی که از طراحان اصلی لایحه تغییر ساختار وزارت علوم است، دارای مدرک دکترای تخصصی PHD در رشته مهندسی شیمی از دانشگاه پلی‌تکنیک بخارست است. توفیقی طی سال‌های 1382 تا 1384 با کسب رای اعتماد مجلس، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بود و پیش از آن نیز به عنوان معاون آموزشی وزارت علوم و رییس شورای گسترش آموزش عالی فعالیت داشت.

ارائه و ثبت 110 مقاله در مجلات معتبر علمی پژوهشی داخلی و خارجی، ارائه 140 مقاله درکنفرانس‌های ملی و بین المللی ، ثبت شش اختراع درداخل وخارج از کشور، راهنمایی و مشاوره 180 دانشجوی ارشد ودکتری، ‌انجام 15 پروژه پژوهشی صنعتی، ترجمه یک کتاب علمی تخصصی، عضویت در انجمن‌های مختلف علمی مهندسی از جمله انجمن‌های شیمی و بیوتکنولوژی، سردبیری سه مجله علمی پژوهشی، ریاست دانشکده‌های انرژی دانشگاه شریف و مهندسی شیمی دانشگاه تربیت مدرس برخی دیگر از سوابق علمی دکتر توفیقی است. تدریس درس سیاستگذاری آموزش عالی در مقطع دکتری دانشگاه‌های تهران و شهید بهشتی طی 8 سال گذشته، مشاور سازمان انرژی اتمی طی 6 سال گذشته برخی دیگر از سوابق وی است.

دكتر توفیقی در انتخابات ریاست جمهوری سال 1392 نیز ریاست ستاد انتخاباتی محمدرضا عارف را عهده‌دار بود.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : توفیقی، وزارت علوم،ک - -

نظر شما در مورد : دكتر جعفر توفیقی سرپرست وزارت علوم شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها