مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2508 -تاریخ انتشار : دوشنبه 21 مرداد 1392 -ساعت : 14:27

چاپ به اشتراگ گذاشتن

عابران پیاده رکورددار تصادفات رانندگی در مازندران

مازند شورا: مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: عابران پیاده رکورددار تصادفات رانندگی در تیر ماه در مازندران هستند.

به گزارش مازند شورا به نقل از روابط عمومی پزشکی قانونی مازندران، علی عباسی گفت: در تیر ماه سال جاری 68 نفر شامل 49 مرد و مابقی زن در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند.

وی افزود: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 11 درصد کاهش یافت.

عباسی با اشاره به اینکه از تعداد تصادفات اتفاق افتاده 50 مورد در محور برون‌شهری و 18 مورد در محور درون‌شهری رخ داده است، ابراز داشت: در محور برون‌شهری با کاهش 15 درصدی و در محور درون شهری با افزایش شش درصدی تصادفات روبرو بودیم.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران تعداد مصدومان تصادفات رانندگی در تیر ماه را یک‌هزار و 166 نفر اعلام کرد و افزود: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 12 درصد رشد داشت.

این مقام اجرایی استان با اشاره به اینکه روش‌های بسیاری برای کاهش آمار تصادفات عابران پیاده تجربه شده است، گفت: بعضی از این روش‌ها عبارتند از نصب علامت توقف نزدیک خط عابر، علامت‌گذاری گذرگاه‌های عابران، استفاده از چراغ‌های چشمک‌زن و پل‌های عابران پیاده است.

وی گفت: از دیگر راه‌های موثر برای افزایش سطح ایمنی عابر پیاده به جز قوانین وضع شده می‌توان به ترویج فرهنگ تردد بین راننده و عابران پیاده اشاره کرد همان‌گونه که به عابر پیاده آموخته‌اند که در برابر حرکت هر خودرو بایستد و اجازه تردد به خودرو بدهد باید برای اصلاح رفتار رانندگان نیز تدابیری اندیشیده شود و همچنین با ارائه آموزش‌های لازم به رانندگان درباره چگونگی رفتار با عابر پیاده و رعایت حقوق، استفاده از سرعت مجاز و کنترل به موقع آن هنگام مشاهده عابر پیاده، آمار تلفات ناشی از برخورد خودرو با عابر پیاده را به کمترین میزان رساند.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران،پزشکی قانون - -

نظر شما در مورد : عابران پیاده رکورددار تصادفات رانندگی در مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها