اعلام ابطال انتخابات شورای شهر ساری وجاهت قانونی ندارد / به صحت انتخابات در مازندران می‎رسیم

تاریخ انتشار : یکشنبه 04 تیر 1396 - ساعت : 15:33

کد مطلب: 25101 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس کل دادگستری مازندران:

اعلام ابطال انتخابات شورای شهر ساری وجاهت قانونی ندارد / به صحت انتخابات در مازندران می‎رسیم

اختصاصی مازندشورا: هنوز فرماندار ساری دلایل خود را برای ابطال انتخابات این‎شهر اعلام نکرده است و تاکنون به این نتیجه نرسیده‌ایم که انتخابات شورای شهر ساری باید باطل شود

اختصاصی مازندشورا: حجت الاسلام محمد علی تقوی فرد امروز به مناسبت هفته قوه قضائیه در نشستی خبری با اصحاب رسانه مازندران در مورد انتخابات شورای اسلامی شهر ساری اظهار داشت: با توجه به اینکه گزارشاتی از سوی مسئولان اجرایی و نظارت انتخابات ساری بوده مبنی بر وجود تخلفات باید بگوییم که تخلفات در انتخابات در حد ابطال یک صندوق نبوده چه برسد به اینکه هیئت اجرایی و نظارت بخواهد نسبت به ابطال انتخابات اقدام کند.

وی افزود: در هفته‌های اخیر بنده در نامه ای از فرماندار ساری دلایل ابطال  انتخابات شورای شهر ساری و مستندات آن را خواسته که پس از دو هفته هنوز پاسخی از سوی مسئولان امر به دستگاه قضایی استان ارائه نشده است.

تقوی فرد گفت: افراد در هیئت اجرایی شهرستان ساری و استان فقط پیشنهاد دهنده بودند  و حق اعلام ابطال انتخابات ساری را نداشته و آنان در جایگاه افکار عمومی نبوده اند.

رئیس کل دادگستری مازندران افزود: هیئت اجرایی انتخابات شورای شهر ساری باید پاسخگوی دستگاه قضایی باشند چرا که اعلام ابطال انتخابات از سوی آنان بدون نظر نهایی، نوعی تشویش اذهان عمومی بوده است.

وی در ادامه این نشست گفت: اهمیت قوه قضاییه بسیار مهم و ضروری بوده که جایگاه مهمی در جامعه دارد و با عملکرد درست و خوب دستگاه قضایی استان در آیتم‌های مختلف برای نخستین بار در سطح کشور رتبه نخست را کسب کرد./ تسنیم

رئیس کل دادگستری مازندران:
تاکنون به نتیجه‎ای مبنی بر ابطال انتخابات شورای شهر ساری نرسیده‎ایم

حجت‌الاسلام محمدعلی تقوی‌فرد پیش از ظهر در نشست خبری که به مناسبت هفته قوه قضائیه در اداره‌کل دادگستری مازندران برگزار شد درباره انتخابات افزود: با توجه به حضور گسترده ملت در انتخابات و پرونده‌های تشکیل‎شده، تناسب بین شرکت‎کنندگان و آرای اخذ شده، به صحت انتخابات در مازندران می‎رسیم.

وی درباره انتخابات ساری ادامه داد: هنوز فرماندار ساری دلایل خود را برای ابطال انتخابات این‎شهر اعلام نکرده است و تاکنون به این نتیجه نرسیده‌ایم که انتخابات شورای شهر ساری باید باطل شود، لذا تا این لحظه با توجه به مستندات ارائه‎شده، نتیجه قطعی مبنی بر ابطال انتخابات شهر ساری اعلام نشده است و مصاحبه‎هایی در این زمینه صحیح نیست./ فارس


منبع : فارس

برچسب ها : #صحت انتخابات #ساری

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : اعلام ابطال انتخابات شورای شهر ساری وجاهت قانونی ندارد / به صحت انتخابات در مازندران می‎رسیم

*

*


X https://sport45.site/