موانع موجود بر سرراه آزادراه رشت- قزوين را برطرف می‌کنیم/ برنامه‌ریزی برای اتصال راه‌آهن رشت به آذربایجان

تاریخ انتشار : چهار شنبه 07 تیر 1396 - ساعت : 16:34

کد مطلب: 25227 چاپ به اشتراگ گذاشتن

اسحاق جهانگیری در گیلان:

موانع موجود بر سرراه آزادراه رشت- قزوين را برطرف می‌کنیم/ برنامه‌ریزی برای اتصال راه‌آهن رشت به آذربایجان

مازندشورا: معاون اول رئیس‌جمهور در سفر به استان گیلان از نهایی شدن آزادراه رشت خبر داد و گفت: در این سفر موانع موجود بر سر راه این آزادراه را برطرف خواهیم كرد تا این طرح در اختیار مردم قرار گیرد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور بعداز ظهر امروز (چهارشنبه) در بدو ورود به فرودگاه سردار جنگل رشت از سوی استاندار و جمعی از مدیران ارشد استانی مورد استقبال قرار گرفت.

معاون اول رئیس‌جمهور در بدو ورود به استان گیلان عنوان کرد: مردم بزرگوار استان گیلان در تاریخ همواره به خوبی ایفای نقش كردند و از جمله در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هم مشاركت بالا داشتند و هم رای بالایی به دولت دكتر روحانی دادند. از این بابت مهمترین هدف این سفر عرض ادب و تشكر از مردم این استان است.

وی با اشاره به راه‌آهن رشت گفت: ما علاقه‌مند بودیم راه‌آهن رشت سریع‌تر به بهره‌برداری برسد اما محدودیت‌های بودجه دولت گاهی طرح‌های مهم كشور را با تاخیر مواجه می‌كند. این راه‌آهن باید به انزلی و آستارا و سپس به آذربایجان متصل شود که به این ترتیب گیلان می‌تواند از یك سو نقش منطقه‌ای و فراملی ایفا كند و از سوی دیگر استان‌های كشور را به یكدیگر متصل کند.

جهانگیری افزود: امروز از راه‌آهن رشت بازدید خواهم كرد تا موانع پیش روی آن را برطرف كنیم و امیدوارم طبق برنامه زمان ‌بندی شده كه از سوی وزیر راه و شهرسازی اعلام می‌شود بتوانیم آن را تكمیل كنیم.

وی همچنین از نهایی شدن آزاد‌راه رشت خبر داد و گفت: در این سفر موانع موجود بر سر راه این آزاد‌راه را نیز برطرف خواهیم كرد تا این طرح در اختیار مردم قرار گیرد.

جهانگیری تصریح کرد: در ابتدای دولت دوازدهم هستیم و دولت جدید با انرژی و توان بیشتر به دنبال حل مشكلات و برطرف ‌كردن موانع توسعه استان گیلان است.

بازدید از راه آهن قزوین ـ رشت، افتتاح یك واحد صنعتی و بازدید از طرح‌های منطقه آزاد انزلی از برنامه‌های نخستین روز سفر معاون اول رییس جمهور به استان گیلان است.

همچنین افتتاح یك پروژه در صومعه‌سرا و حضور در جلسه شورای اداری استان با محوریت اقتصاد مقاومتی از دیگر برنامه‌های جهانگیری در این سفر دو روزه خواهد بود.

در این سفر وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان برنامه و بودجه و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، معاون اول رییس‌جمهور را همراهی می‌کنند.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای

برچسب ها : #استان #گیلان #راه‌آهن #جهانگیری #معاون #برطرف #موانع #بازدید #شهرسازی #برنامه #همچنین #افتتاح #برنامه‌های #انزلی #آزاد‌راه #رئیس‌جمهور #آذربایجان #موجود #اسحاق #امروز #بودجه #طرح‌های

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : موانع موجود بر سرراه آزادراه رشت- قزوين را برطرف می‌کنیم/ برنامه‌ریزی برای اتصال راه‌آهن رشت به آذربایجان

*

*