مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 25232 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 07 تیر 1396 -ساعت : 16:40

چاپ به اشتراگ گذاشتن
گردشگری محور توسعه، اما...

زمانی که گردشگران از جمعیت استان بیشتر می‌شوند؛

گردشگری محور توسعه، اما...

اختصاصی مازندشورا: با توجه به جمعیت سه میلیون و دویست و هشتاد هزار نفری استان مازندران، حضور حدود سه میلیون مسافر در طی چند روز عددی فوق العاده محسوب می‌شود. اما سوال اینجاست که تا چه میزان از این ظرفیت استفاده شده است. باید توجه داشت که درآمد زایی از طریق فروش بلال، چیپس و پفک، اجاره ویلاهای شخصی و یا صرفا اخذ ورودی جنگل و دریا و امثالهم به هیچ عنوان مطلوب برای استانی با این طرفیت گردشگری نیست و نخواهد بود

اختصاصی مازندشورا: صنعت گردشگری امروزه یکی از پولسازترین روش‌های جذب سرمایه است. بسیاری از کشورها و شهرهای دنیا با سرعت حرکت خود به سمت جذب گردشگر را پیش گرفته‌اند تا با تهیه زیرساخت‌های مناسب و برندسازی درست و اصولی، سهم خود از این بازار نامتناهی و رو به افزایش را وسعت بخشند.

در ایران نیز پس از مسئله برجام و رفع بسیاری از موانع قانونی سفر گردشگران خارجی و همینطور نوسازی بی‌سابقه ناوگان هوایی جمهوری اسلامی، قدم‌های شگرفی در امر جذب گردشگر خارجی برداشته شد و برنامه‌های بلندمدتی در این زمینه تدوین شد اما استان مازندران با آنکه از استان‌های گردشگر پذیر کشور محسوب می‌شود، می‌توان گفت سهم بسیار اندکی در این میان دارد.

باید توجه داشت پیش از آنکه بخواهیم صحبت از گردشگران خارجی به میان بیاوریم، باید ابتدا مسافران داخلی را به درستی سازماندهی کنیم.

به طور مثال در تعطیلاتی مانند عید فطر، جمعیتی حدود جمعیت ساکن مازندران به استان وارد می‌شود ولی اگر دقیق بررسی نماییم، متوجه می‌شویم که به هیچ عنوان نه تنها به چرخش اقتصاد استان کمکی نمی‌کند بلکه هزینه‌هایی که برای کل استان ایجاد می‌کند به مراتب از فایده آن است.

طبق گفته  مهران حسنی معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران در تعطیلات 2 روزه عید فطرامسال یعنی چهارم تا پایان ششم تیر، 2 میلیون و 672 هزار و 941 نفر شب اقامت مسافران در استان ثبت شد.

با توجه به جمعیت سه میلیون و دویست و هشتاد هزار نفری استان مازندران، حضور حدود سه میلیون مسافر در طی چند روز عددی فوق العاده محسوب می‌شود. اما سوال اینجاست که تا چه میزان از این ظرفیت استفاده شده است. باید توجه داشت که درآمد زایی از طریق فروش بلال، چیپس و پفک، اجاره ویلاهای شخصی و یا صرفا اخذ ورودی جنگل و دریا و امثالهم به هیچ عنوان مطلوب برای استانی با این طرفیت گردشگری نیست و نخواهد بود.

معاون گردشگری مازندران با اشاره به شرایط جوی مناسب و هوای آفتابی در مازندران طی روزهای اخیر گفت: پیش بینی‌های مسئولان برای افزایش تعداد مسافران در تعطیلات عید فطر امسال با توجه به آمار و ارقام اقامت های ثبت شده، محقق شد.

سوالی که در اینجا بوجود می‌آید این است که آیا تنها برای مسئولان کمیت تعداد مسافران مهم است و کیفیت هیچ جایگاهی ندارد؟ آنطور که معاون گردشگری مازندران گفته 30 میلیون نفر شب اقامت مسافران سهم مازندران در سال است. چه می‌شود اگر این سی میلیون نفر تبدیل به سه میلیون نفر شود اما نفع اقتصادی مشخصی برای استان به همراه داشته باشند. تنها چیزی که از این تعداد مسافر عاید ساکنان استان می‌شود زباله‌های ریز و درشت است که چهره استان را هرساله زشت و زشت‌تر می‌کند.


گردشگری محور توسعه، اما...

گردشگری محور توسعه، اما...

گردشگری محور توسعه، اما...

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : گردشگری - محور توسعه - استان مازندران - گردشگری مازندران - مسافران مازندران -

نظر شما در مورد : گردشگری محور توسعه، اما...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*