مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2532 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 16 مرداد 1392 -ساعت : 13:36

چاپ به اشتراگ گذاشتن
فضاسازی با دستخط میرحسین موسوی علیه عباس آخوندی + تصویر

پس از معرفی عباس آخوندی به عنوان وزیر راه و شهرسازی

فضاسازی با دستخط میرحسین موسوی علیه عباس آخوندی + تصویر

مازند شورا: تاریخ امضاء این سند به قبل از برگزاری انتخابات 88 بر می‌گردد و از لحاظ قانونی نمی توان عملكرد مهندس موسوی را در خصوص معرفی نماینده به شورای محترم نگهبان زیر سوال برد. روند این كار، قانونی و روشن بوده است.

مازند شورا - یاشار سلطانی*:  تاریخ امضاء این سند به قبل از برگزاری انتخابات 88 بر می‌گردد و از لحاظ قانونی نمی توان عملكرد آقای مهندس موسوی را در خصوص معرفی نماینده به شورای محترم نگهبان زیر سوال برد. روند این كار، قانونی و روشن بوده است.

در چند روز اخیر در برخی سایت های خبری شاهد انتشار سندی بودیم كه در آن مهندس میرحسین موسوی طی یادداشتی به شورای نگهبان، عباس آخوندی را بعنوان نماینده ویژه خود در انتخابات سال 88 معرفی كرده اند.

 

در متن این نامه با دست خط مهندس موسوی آمده است:

بسمه تعالی

 حضرت آیت اله جنتی

 دبیر محترم شورای نگهبان

با سلام – بدینوسیله جناب آقای دكتر عباس آخوندی را به عنوان نماینده شخصی خود برای تقویت ارتباط با آن شورای محترم در جریان انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری به حضورتان معرفی می نمایم.

 میرحسین موسوی

 19/3/1388

 

عباس آخوندی در حال حاضر بعنوان كاندیدای پیشنهادی برای پست وزارت راه و شهرسازی در كابینه دكتر روحانی به مجلس معرفی شده است.

توجه به چند نكته از نظر اینجانب مهم است:

تاریخ امضاء این سند به قبل از برگزاری انتخابات 88 بر می‌گردد و از لحاظ قانونی نمی توان عملكرد مهندس موسوی را در خصوص معرفی نماینده به شورای محترم نگهبان زیر سوال برد. روند این كار، قانونی و روشن بوده است.

در ضمن اگر آقای دكتر روحانی در حال حاضر ایشان را بعنوان وزیر پیشنهادی به مجلس معرفی می نمایند، قطعا ضمن بررسی ویژگی ها و شرایط 28 گانه برای وزرا، به درك صحیح عباس آخوندی از وضعیت موجود و نگرانی ها و انتقادات ایشان در این سالها كه به روند ساخت و ساز در كشور داشته اند، واقفند.

آخوندی یكی از پایه‌گذاران سازمان نظام مهندسی ساختمان كشور است و اكنون عضو هیات‌علمی دانشكده مطالعات جهان و استاد مطالعات بریتانیاست كه در صورت اخذ رأی اعتماد از بهارستانی‌ها، یازدهمین وزیر راه و شهرسازی كشور می‌شود.

همچنین از جمله فعالیت‌های آخوندی در امر مسكن علاوه بر تصدی وزارت مسكن در دولت هاشمی، ریاست بنیاد مسكن انقلاب اسلامی است كه در كارنامه كاری وی دیده می‌شود. او در سال های گذشته تحلیل های كارشناسی در حوزه اقتصاد كلان منتشر كرده است.

آخوندی در میان سیاستمدارانی قرار می گیرد كه یادداشت های قابل توجهی در حوزه های اقتصاد سیاسی و اقتصاد كلان را به رشته تحریر درآورده است تا از این طریق نقد و نظر كارشناسی خود را به تصمیم گیری هایی كه در این رابطه انجام شد مطرح كرده باشد.

دوستان و همكاران فعال در برخی رسانه ها به خوبی پیام ملت ایران را در انتخابات اخیر شنیده اند و بایستی به درك صحیح این حضور پرشور رسیده باشند كه انتشار سند و مدرك غیر مستدل در این برهه زمانی بی تاثیر است و با حاشیه سازی و ایجاد فضای مصنوعی و غیرواقع برای موج سواری، در زمانی كه تعقل و اندیشه حاكم شده است، راه به جایی نخواهند برد.

بنده با نگارش این یادداشت در صدد حمایت از سیاست ها و برنامه های آینده آقای آخوندی نبوده و طبق رسالت حرفه ای در صورت تایید ایشان از سوی مجلس محترم، خود را موظف می دانیم تا عملكرد وی را در كابینه همانند دولت های قبلی مورد نقد و بررسی قرار داده و با شفافیت كامل منتشر كنیم.

در این یادداشت انتقاد، به دوستانی است كه با وجود بحران زنده اند و رمز بقایشان نه با نقد سازنده و راهگشا كه به ایجاد هنجار و نبود آرامش گره خورده است.

همانگونه كه تاكید رئیس دولت یازدهم بر قانونگرایی و اخلاقمداری می باشد، ما نیز امیدواریم چراغ امید در نخستین حركت خود به سمت ثبات و آرامش در كشور باشد.

*مدیر مسئول معماری نیوزلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : عباس آخوندی، وزارت ر - -

مطالب مرتبط با : فضاسازی با دستخط میرحسین موسوی علیه عباس آخوندی + تصویر
نظر شما در مورد : فضاسازی با دستخط میرحسین موسوی علیه عباس آخوندی + تصویر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها