مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2538 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 16 مرداد 1392 -ساعت : 10:15

چاپ به اشتراگ گذاشتن

انتظارات از استاندار آینده

مازند شورا: در انتخاب استاندار آینده استان مازندران، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، نماینده رهبری، نمایندگان مجلس خبرگان رهبری به نكات ذیل توجه كافی و بافی داشته باشند و فردی را به عنوان استاندار برگزینند كه:

مازند شورا: در انتخاب استاندار آینده استان مازندران، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، نماینده رهبری، نمایندگان مجلس خبرگان رهبری به نكات ذیل توجه كافی و بافی داشته باشند و فردی را به عنوان استاندار برگزینند كه:

1- شجاعت لازم را در تشریح مشكلات استان در حضور هییت وزیران داشته باشد و به هیچ عنوان به سبك كدخدامنشی به دنبال تأمین رضایت عده ای به خصوص نباشد.

2- به دنبال حل مشكلات مازندران باشد بیكاری، طلاق، فقر، فساد، فحشا، اعتیاد، ركود در كارهای كشاورزی – دامداری و باغداری، عدم وجود صنعت و صنایع تبدیلی در مازندران مورد انتظار است و استاندار راهكارهای حل این مشكلات را به خوبی درك كرده و بداند این موضوع می تواند ملاك و معیار خوبی برای شناخت فرد اصلح در این جایگاه باشد.

3- فاجعه ای بزرگ برای مازندران است كه این استان در بحث اعتیاد به عنوان یكی از آلوده ترین استان های كشور معرفی شده كه بیشترین آمار را دارد و استاندار اینده باید یكی از دغدغه هایش رفع این مشكل عظیم باشد.

4- استاندار مازندران باید خود را برابر مشكلات مردم مسئول بداند و به جوانگرایی و اعتماد به نقش جوانان در اداره امور استان اعتقاد و اطمینان لازم را داشته باشد.

5- استاندار آینده  مازندران باید خطر انحراف جوانان مازنی به اعتیاد، فقر امكانات فرهنگی، هنری و ورزشی را به خوبی درك كند و نسبت به برخوردبا متخلفین فارغ از جایگاه هایشان عزمی راسخ داشته باشد.

6- استاندار آینده مازندران باید ساكن استان باشد حال شهروند هر شهری كه است مهم نیست مهم اینست كه مدیری پروازی نباشد.

7- ارشدترین مقام آینده دولتی مازندران باید در امور حوزوی نماینده ای برای خود تعیین كند و اینگونه نباشد كه بیشتر اوقات خود را با جلسات حوزویان سپری نماید.

8- به داستان پروژه كمربندی ها برای همیشه پایان دهد و بساط سفرهای خارجی مدیران استان را با هزینه دولت برای همیشه برچیند.

9- در بحث جذب نیرو در ادارات و سازمان ها قانونی عمل شود اینگونه نباشد كه مدیران واحدهای استانداری برای تحمیل نیروهای نورچشمی به ادارات، به مدیران ادارات و سازمان ها اجازه جذب نیروهای غیر قانونی و روابطی را صادر كنند.

10- اگر قصد خدمت در نیات استاندار آینده باشد ابتداً باید مدیران استانداری را دعوت به قانونمندی در امورات جاری نماید بنده یك مورد را به استاندار آینده مازندران متذكر می شوم كه با دستور بررسی ان، ادعای بنده به تصدیق در میاید: یكی از اتهاماتی كه طی 8 سال گذشته به شهرداری ساری زده شده، جذب نیروهای روابطی بوده است اگر به افرادی كه وابسته و دلبسته و نورچشمی مدیران استانداری مازندران در شهرداری جذب شده اند به امار آن توجه شود، سرچشمه تخلفات در جذب نیروها در شهرداری ساری براحتی قابل كشف است دخالت نورچشمی های استانداری حتی در جذب و به كارگیری مدیران، طراحی پروژه ها و ... همگی حكایت از وجود سرچشمه بی قانونی در ادارات دارد در پایان این نكته را خطاب به استاندار آینده مازندران یادآور می شوم كه باید در تعیین فرمانداران، بخشداران و حتی دهیاران تنها به اصل شایسته سالاری توجه شود./ شعبان وفایی نژاد
 

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران، استانداری، - شعبان وفایی نژاد -

نظر شما در مورد : انتظارات از استاندار آینده

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها