مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2554 -تاریخ انتشار : شنبه 12 مرداد 1392 -ساعت : 15:16

چاپ به اشتراگ گذاشتن

ادامه ساخت کارخانه کمپوست قائمشهربه بخش خصوصی واگذار شد

مازند شورا: شهردار قائمشهر از جذب سرمایه گذار برای ساخت مراحل بعدی کارخانه منطقه ای کمپوست این شهر خبر داد.

مازند شورا:  ˈعباس صالح زادهˈ روز شنبه در جلسه بررسی روند اجرای این طرح گفت: ساخت این کارخانه از سال 1387 با اعتبارات عمرانی شهرداری و در زمینی به مساحت 27 هزار متر مربع در جوار مکان کنونی دفن زباله آغاز شد.

وی افزود: این کارخانه هم اکنون با ساخت هفت هزار و 500 متر سوله و انجام زیرسازی های لازم، بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

شهردار قائمشهر هزینه تکمیل این طرح را 140 میلیارد ریال علام کرد و گفت: با وجود اینکه زباله های شهرهای جویبار، زیراب ، پلسفید ، کیاکلا ، شیرگاه و زیراب به این کارخانه تحویل داده خواهد شد، ولی شهرداری های این شهرها حاضر نشدند برای ساخت آن هزینه کنند.

وی جذب سرمایه گذار را راهکاری برای برون رفت از این مشکل و اتمام ساخت کارخانه معرفی کرد و افزود: یک نفر ایرانی مقیم آلمان که سابقه ساخت کارخانه کمپوست در آلمان ، کوبا و شهرهای ایران را دارد، آمادگی خود را برای تامین هزینه و تکمیل این کارخانه اعلام کرده است.

شهردار قائمشهر گفت: سرمایه گذار متعهد شد تا این طرح را در مدت یک سال اجرایی کند.

کارخانه منطقه ای کمپوست قائمشهر ظرفیت روزانه 250 تن زباله را دارد.

این کارخانه دارای سالن های پذیرش، سورتینگ، دو واحد تخمیر و دریافت زباله است که زباله مخلوط به صورت مکانیزه به خط تولید سالن سورتینگ وارد و پس از تفکیک و جداسازی مواد خشک از فساد پذیر به دو بخش بازیافت و تبدیل به سالن های تخمیر منتقل می شود.

مواد بازیافتی از زباله خشک جداسازی و بقیه که به طور عموم شامل پارچه و قطعات چوب و غیره است به محل دفع منتقل و مواد فساد پذیر به سالن های تخمیر منتقل و پس از طی فرایندهای لازم به کود کمپوست تبدیل می شود./ ایرنالینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : زباله، کمپوست،زباله - -

نظر شما در مورد : ادامه ساخت کارخانه کمپوست قائمشهربه بخش خصوصی واگذار شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها