مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2555 -تاریخ انتشار : شنبه 12 مرداد 1392 -ساعت : 15:14

چاپ به اشتراگ گذاشتن

راه‌اندازی کارخانه زباله‌سوز ساری در 26 ماه آینده

مازند شورا: شهردار مرکز استان مازندران از راه‌اندازی کارخانه زباله‌سوز ساری طی 26 ماه آینده خبر داد و گفت: در بودجه 92 کل کشور نیز مبلغی برای احداث و تجهیز این کارخانه اختصاص پیدا کرد.

مازند شورا: مهدی عبوری درباره آخرین وضعیت کارخانه زباله سوز در ساری اظهار داشت: ساخت کارخانه زباله‌سوز در ساری به طور جدی در حال پیگیری است.

وی تصریح کرد: قرارداد شهرداری برای احداث کارخانه زباله‌سوز ساری بر پایه دلار بود و به دلیل در  بی‌ثباتی نرخ ارز دچار مشکل شدیم.

شهردار ساری ادامه داد:  احداث کارخانه زباله‌سوز ساری بر اساس نرخ مرجع یک‌هزار و 226 تومانی منعقد شده بود که به علت عدم ثبات نرخ ارز این مبلغ تا 3 هزار تومان افزایش پیدا کرد.

شهردار مرکز استان مازندران خاطرنشان کرد: حدود پنج تا شش ماه برای پیگیری این امور از رئیس‌جمهور، رئیس مجلس و اعضای کمیسیون تلفیق زمان برد و نتیجه این رایزنی‌ها منجر به دریافت مابه‌التفاوت نرخ ارز در بودجه سال 92 بود.

عبوری یادآور شد: حدود دو هفته قبل نیز شرکت طرف‌ قرارداد و کارشناسان چینی حضور پیدا کردند و دستگاه در حال تولید است و با تکمیل دستگاه و تامین بودجه وارد کشور می‌شود و زمین کارخانه زباله‌سوز سازی نیز در مرحله تثبیت بستر است.

شهردار ساری در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس که در سال‌جاری چه مبلغی برای زباله‌سوز ساری اختصاص یافت گفت: هنوز ضوابط اجرای بودجه 92 کشور ابلاغ نشد ولی رقمی  در بودجه 92 کشور برای کارخانه زباله‌سوز در ساری و نوشهر در نظر گرفته شد.

وی گفت: قول سه ساله برای احداث کارخانه زباله‌سوز ساری داده شد و تاکنون 10ماه از زمان قول داده شده گذشت و همه تلاش ما این است که این پروژه در زمان تعیین شده که سه سال اعلام شد به اتمام برسد./ فارسلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ساری، کمپوست، زباله - -

نظر شما در مورد : راه‌اندازی کارخانه زباله‌سوز ساری در 26 ماه آینده

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها