مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2571 -تاریخ انتشار : سه شنبه 08 مرداد 1392 -ساعت : 15:41

چاپ به اشتراگ گذاشتن
شیعه حضرت علی (ع) متملق نیست/ ایجاد آرامش در کشور با انتخاب روحانی

حجت الاسلام ناطق نوری:

شیعه حضرت علی (ع) متملق نیست/ ایجاد آرامش در کشور با انتخاب روحانی

مازند شورا: دفتر بازرسی مقام معظم رهبری با بیان اینکه شیعه امیرالمومنین(ع) متملق و چاپلوس نیست، گفت: دو گروه از افراد برای جامعه، مردم و مسئولان خطر آفرین هستند که این دو گروه شامل افراد متملق و چاپلوس و گروه اپوزیسیون و مخالف می شوند.

مازند شورا: حجت الاسلام علی اکبر ناطق نوری صبحگاه سه شنبه در مراسم احیای شب 21 ماه مبارک رمضان در مصلای امام خمینی(ره) شهرستان ساری افزود: شب قدر فرصتی برای خودسازی و بهره گیری از فیوضات آخرت برای انسانها است.
 
وی اظهار کرد: حضرت علی(ع)، همه عمر خود را برای اجرای عدالت و دفاع از اسلام در طبق اخلاص گذاشت و به واسطه تحقق این مهم بود که شهید راه عدالت شد.
 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه آن امام همام برای احیای عدالت 25 سال سکوت کرد، تصریح کرد: حضرت علی(ع) برای دفاع از حق و اعتراض به ناعدالتی ها، شهید شد.
 
شیوع تملق و چاپلوسی در جامعه
 
ناطق نوری با بیان اینکه امام اول شیعیان جهان پذیرش مسئولیت را صرفا برای تحقق عدالت و معنویت در جامعه می داند، یادآور شد: دشمنان تاب عدل علی(ع) را نیاورد و منش عدالت محوری او را نپذیرفتند.
 
وی در بخش دیگری از سخنانش با مقایسه انسان های مختلف روی زمین، اظهار داشت: عده ای از افراد جامعه برای احراز پست و جایگاه، تملق و چابلوسی کرده و در مقابل افرادی برای تحقق عدالت، از جان خود مایه می گذارند.
 
ناطق نوری با بیان اینکه دو گروه از افراد برای جامعه، مردم و مسئولان خطر آفرین هستند، افزود: این عده را می توان افراد متملق و جاپلوس و گروه اپوزیسیون و مخالف نام برد.
 
رئیس دفتر بازرسی مقام معظم رهبری با اعلام اینکه بدبختی نظام اسلامی از صدر تشکیل با دو گروه فوق بوده است، تاکید کرد: این دو گروه همواره خطرات جبران ناپذیری برای اسلام و کشور ببار آوردند.
 
برخی با تملق گویی و اختلاف افکنی می خواهند خود را داعیه دار عدالت در کشور قلمداد کنند
 
وی با انتقاد از رل بازی کردن برخی مسئولان برای تحقق عدالت در کشور، گفت: این افراد با تملق گویی و اختلاف افکنی بین آحاد جامعه می خواهند، خود را داعیه دار عدالت در کشور قلمداد کنند.
 
ناطق نوری با بیان اینکه حضرت علی(ع) مرد حق و عدال بوده و با شهادت ایشان، عدالت در جهان شهید شده است، تصریح کرد: روش علی این بوده که انسانهای متدین و دوستدار عدالت را جذب می کرد.
 
شیعه حضرت علی (ع) تابع او باشند
 
وی با اشاره به برخی خصوصیات انسان شیعی، اظهار داشت: شیعه علی باید تابع او بوده و علی وار زندگی کند. شیعه علی نباید دروغ بگوید و چابلوسی کند و شیعه علی حلال را از حرام تمییز داده و برای تصاحب قدرت، آبروی مومنی را زائل نکند.
 
مسئول دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه شیعیان علی (ع) از فرصت شب های قدر برای خودسازی استفاده می کنند و نوامیس مردم را حفظ می کنند، تصریح کرد: با پذیرش عدالت می توانیم، اعتماد را در جامعه ایجاد کنیم و از تفرقه و دشمنی در کشور خودداری کنیم.
 
وی با بیان اینکه پیاده سازی روش و منش عدالت خواهی علی (ع) سبب بیمه شدن جامعه می شود، افزود: انسان باید علی وار زندگی کند تا سعادتمند شود.
 
ناطق نوری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به خلق حماسه سیاسی ملت ایران در 24 خرداد انتخاب روحانی را موجب ایجاد آرامش در کشور دانست و اظهار داشت: مردم مازندران در این روز حماسی با رای به رئیس جمهور منتخب، بار دیگر به روحانی ملبس به لباس روحانیت اعتماد کردند.
 
وی با بیان اینکه وظیفه رئیس جمهور منتخب برای پذیرش مسئولیت در قبال تلاش های ملت برای خلق این حماسه بی بدیل باید دوچندان شود، افزود: مازندران مرکز تشییع و حکومت علویان بوده و مازنیها همواره در سازندگی جامعه اسلامی موثر بودند.
 
رئیس دفتر بازرسی مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه مردم مازندران بیشترین رای را به دکتر روحانی در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری دادند، اظهار داشت: امید است با همکاری دولتمردان یازدهم بتوانیم گرانی و بیکاری را جامعه دور کنیم.
 
در این مراسم معنوی، برادر تحویلداری از مداحان برجسته کشوری در مدح علی (ع) نوحه سرایی کردند./ مهر
 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : روحانی ، ساری،شب قدر - -

نظر شما در مورد : شیعه حضرت علی (ع) متملق نیست/ ایجاد آرامش در کشور با انتخاب روحانی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها