مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2575 -تاریخ انتشار : دوشنبه 07 مرداد 1392 -ساعت : 13:55

چاپ به اشتراگ گذاشتن
 اصلاح قوانین شوراهای شهر و تاکسی‌رانی/ بررسی تجمیع نظارت بر انتخابات کشور

مصوبه کمیسیون شوراها و امورداخلی

اصلاح قوانین شوراهای شهر و تاکسی‌رانی/ بررسی تجمیع نظارت بر انتخابات کشور

نایب رییس کمیسیون شوراها و امورداخلی مجلس شورای اسلامی از تصویب کلیات قانون اصلاح قوانین شوراهای اسلامی شهر و روستاها در جلسه کمیسیون متبوع خود خبر داد./ براساس تصمیم مجمع تشخیص مصلحت نظام و تایید مقام معظم رهبری مقرر شده که بحث نظارت بر تمام انتخابات کشور تجمیع شود.

مازند شورا: نایب رییس کمیسیون شوراها و امورداخلی مجلس شورای اسلامی از تصویب کلیات قانون اصلاح قوانین شوراهای اسلامی شهر و روستاها در جلسه کمیسیون متبوع خود خبر داد.

محمدجواد کولیوند در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت در خصوص نتایج و محورهای جلسه امروز کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور گفت: در جلسه امروز قانون اصلاح قوانین شوراهای اسلامی شهر و روستاها در جلسه امروز به تصویب رسید.

نماینده مردم کرج، آسارا و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: مقرر شد طی یک ماه و نیم آینده با حضور کمیسیون و شوراها، اعضای هیئت مرکزی انتخابات، اعضای هیئت مرکزی استان ها، مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، امور استان ها و وزارت کشور ایرادات و اشکالات این قانون بررسی شود.

کولیوند بحث دوم کمیسیون در جلسه امروز را اصلاح قانون تاکسیرانی توصیف و تصریح کرد: کلیات قانون اصلاح قانون تاکسیرانی نیز در جلسه امروز تصویب شد.

نایب رییس کمیسیون شوراها و امورداخلی مجلس هم‌چنین تصریح کرد: بر این اساس مقرر شد مدیریت و برنامه‌ریزی و بازرسی و نظارت زیر نظر شهرداری انجام شود که کلیات این طرح نیز تصویب  و مقرر شد تا این قانون باحضور کارشناسان و مسئولان اصلاح ویرایشی و برای دو هفته آینده نهایی شود.

بررسی تجمیع نظارت بر انتخابات کشور در کمیسیون شوراها

همچنین کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در جلسه امروز خود به بررسی امور مربوط به تاکسیرانی شهر تهران زیرنظر شهرداری و اصلاح موادی از قانون وظایف و انتخابات شورای شهر پرداخت.

به گزارش مازند شورا به نقل از ایسنا، امیر خجسته رییس کمیسیون شوراها با بیان این مطلب افزود: تداخل وظایف سازمان تاکسیرانی، شهرداری‌ها و شرکت‌های تعاونی تاکسیرانی کشور در اغلب موارد موجب تضییع حقوق تاکسیرانان شده و مشکلاتی را در این حوزه ایجاد کرده است.

وی با اشاره به وظایف و انتظارات مردم از سیستم تاکسیرانی کشور گفت: در امور مربوط به تاکسیرانی با دو نوع وظیفه روبه‌رو هستیم که بخشی از آن دربرگیرنده امور حاکمیتی و بخشی نیز در حوزه پشتیبانی و خدمات حمایتی است که باید حدود هرکدام از این امور و نهاد مسوول در مورد آن مشخص شود.

خجسته افزود: با تصویب این طرح شرح وظایف نهادهای مسوول شفاف‌تر شده و امکان ارائه خدمات به جامعه تاکسیرانی کشور بیشتر خواهد بود.

گفتنی است کلیات این طرح به تصویب رسید و مقرر شد با تشکیل کمیته تخصصی موارد موجود در طرح پیشنهادی اصلاح شده به صحن علنی مجلس ارائه شود.

رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در ادامه با بیان اینکه بخش‌هایی از قانون موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخاب شوراهای اسلامی شهر و روستا مورد بررسی قرار گرفت، گفت: لزوم تجمیع بحث نظارت بر انتخابات مختلف از جمله مواردی است که گفته می‌شود نظارت بر انتخابات فرآیندی تخصصی و مهم به شمار می‌رود و باید توسط نهادی تخصصی و آشنا به امر نظارت بر انتخابات انجام شود.

گفتنی است در این جلسه طلایی‌نیک مشاور کمیسیون با اشاره به مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام درخصوص تجمیع انتخابات اظهار کرد: براساس تصمیم مجمع تشخیص مصلحت نظام و تایید مقام معظم رهبری مقرر شده که بحث نظارت بر تمام انتخابات کشور تجمیع شود.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مجلس، شوراها ، تجمیع - -

نظر شما در مورد : اصلاح قوانین شوراهای شهر و تاکسی‌رانی/ بررسی تجمیع نظارت بر انتخابات کشور

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها