مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2578 -تاریخ انتشار : دوشنبه 07 مرداد 1392 -ساعت : 13:32

چاپ به اشتراگ گذاشتن
چرا شهروندان نبايد در انتخاب شهرداران نقش داشته باشند؟

طرح يك پرسش از نمايندگان:

چرا شهروندان نبايد در انتخاب شهرداران نقش داشته باشند؟

مازند شورا: نمايندگان مجلس براي چندمين بار طرح انتخاب شهرداران مراكز استان ها از سوي شهروندان را رد نمودند./ شهرداران در برابر شهروندان هیچگونه مسئولیتی ندارند چرا كه شهروندان در انتخاب شهرداران هیچگونه مسئولیتی ندارند.

مازند شورا: نمایندگان مجلس برای چندمین بار طرح انتخاب شهرداران مراكز استان‌ها از سوی شهروندان را رد نمودند.

مخالفت نمایندگان مجلس در حالی مطرح شده كه در شهرهای واشنگتن، برلین، دهلی نو، مسكو، برزیلیا و در برخی دیگر از كشورها، احزاب پیروز انتخابات در برخی از كشورها هم افرادی‌كه بالاترین رأی اعتماد را از سوی مردم در انتخابات شوراها بدست می‌آورند به عنوان شهردار انتخاب می‌شوند.

در همه این شرایط دیدگاه آراء شهروندان در انتخاب شهردار مهم خواهد بود اما در كشورمان شرح وظایف شهرداران در برابر شورائیان در مصاف با وزارت كشور، استانداری، كمسیون انطباق و فرمانداری نامشخص است.

شهرداران در برابر شهروندان هیچگونه مسئولیتی ندارند چرا كه شهروندان در انتخاب شهرداران هیچگونه مسئولیتی ندارند.

البته شورائیان هم در سراسر كشورمان دچار سردرگمی مطلق هستند چرا كه شوراهای بالادست، شورای انطباق فرمانداری، فرمانداری، حوزه معاونت عمرانی و همه دست اندركاران استانداری، وزارت كشور، نمایندگان مجلس و حتی در برخی از موارد ائمه جمعه و جماعت و برخی از ادارات انتظاراتی ویژه از شورای شهر دارند در این بین شورای شهر بدهكار همه اما نمی‌داند مطالبات شهر و شهروندان را از چه مسیری دنبال و دریافت نماید./ شعبان وفایی نژاد

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخاب - شهردار - شه - -

نظر شما در مورد : چرا شهروندان نبايد در انتخاب شهرداران نقش داشته باشند؟

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها