مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 26074 -تاریخ انتشار : یکشنبه 18 تیر 1396 -ساعت : 10:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن
انتقال آستان امامزاده هاشم به مازندران در زمان مقرر/ نقش وزیر ارشاد مازندرانی در این میان چیست؟

امامزاده هاشم بر سر دوراهی؛

انتقال آستان امامزاده هاشم به مازندران در زمان مقرر/ نقش وزیر ارشاد مازندرانی در این میان چیست؟

اختصاصی مازندشورا: امامزاده هاشم مهمترین جاذبه مذهبی جاده هراز است که در مرتفع‌ترین نقطه این جاده و در گردنه‌ای به همین نام واقع است. از دیرباز این این منطقه در تقسیمات جغرافیایی متعلق به استان مازندران بوده اما در سال های اخیر مدعی شده اند آستان مقدس امامزاده هاشم (ع) متعلق به استان تهران و شهرستان دماوند است

مازندشورا: امامزاده هاشم مهمترین جاذبه مذهبی جاده هراز است که در مرتفع‌ترین نقطه این جاده و در گردنه‌ای به همین نام واقع است. امامزاده هاشم که در آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌است در سال های اخیر بسیار مورد مناقشه بوده است. از دیرباز این این منطقه در تقسیمات جغرافیایی متعلق به استان مازندران بوده اما در سال های اخیر مدعی شده اند آستان مقدس امامزاده هاشم (ع) متعلق به استان تهران و شهرستان دماوند است.

اما امروز حجت الاسلام ستار علیزاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه آستان امام زاده هاشم (ع) در حوزه استحفاظی مازندران و متعلق به بخش لاریجان شهرستان آمل است، افزود: از مسئولان شهر دماوند خواهشمندیم که بدون هیچ گونه تنش و با رعایت آرامش و مسائل قانونی در انتقال این آستانه به مازندران به ما کمک کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران افزود: معقدیم که انتقال این آستان با آرامش کامل انجام خواهد شد و ما اهل گونه تنشی نخواهیم بود و با رعایت قانون و طبق دستور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزیر کشور این انتقال در اسزع وقت صورت می گیرد.

حجت الاسلام علیزاده با تقدیر و تشکر از بخشدار لاریجان که تلاش های زیادی در این مهم داشتند بیان کرد: انتقال آستانه در زمانی مقرر انجام خواهد شد و به زودی هیئت امناء آستانه امام زاده هاشم (ع) را انتخاب خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه این آستانه در حال حاضر در دماوند است و به مازندران انتقال پیدا می کند و متعلق به تمام مردم ایران است،افزود: امام زادگان متعلق به عموم مردم ایران اسلامی و همه مردم جهان است که بعضی از امام زادگان استان مازندران زائرین جهانی دارند و متعلق به هیچ شخصی نیستند.

با توجه به مازندرانی بود وزیر محترم فرهنگ و  ارشاد اسلامی، امیدواریم دوباره این بقعه متبرک به استان مازندران انتقال یابد.


منبع : مهر - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران - انتقال - آستانه - متعلق - آستان - افزود - آرامش - استان - زادگان - اسلامی - رعایت - لاریجان - خیریه - اوقاف - الاسلام - علیزاده - مدیرکل - اینکه - دماوند -

مطالب مرتبط با : انتقال آستان امامزاده هاشم به مازندران در زمان مقرر/ نقش وزیر ارشاد مازندرانی در این میان چیست؟
نظر شما در مورد : انتقال آستان امامزاده هاشم به مازندران در زمان مقرر/ نقش وزیر ارشاد مازندرانی در این میان چیست؟

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها