مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2617 -تاریخ انتشار : دوشنبه 31 تیر 1392 -ساعت : 18:01

چاپ به اشتراگ گذاشتن

فعالیت ۱۴ ساله کشتارگاه غیر مجاز مرغ در نوشهر! + عکس و سند

مازند شورا: کشتارگاه مرغ ترنگ کوهستان نوشهر با توجه به شکایت های مستمر اهالی شهرک فرمانداری این شهرستان همچنان بدون مجوز به فعالیت خود ادامه می دهد.

مازند شورا: با شکایت اهالی شهرک فرمانداری نوشهر در خصوص کشتارگاهی غیرمجاز باخبر شدیم کشتارگاه مرغ ترنگ کوهستان نوشهر ۱۴ سال بدون مجوز مشغول به فعالیت است که باعث  ایجاد مشکلات زیست محیطی برای اهالی این منطقه شده است.

متاسفانه با وجود پیگیری‌های فراوان اهالی شهرک مبنی بر پلمپ، این کشتارگاه همچنان مشغول به فعالیت است.

سایت نوشهرآنلاین نوشت: وضعیت این کشتارگاه با شرایط نامطلوب در داخل بافت شهری قرار دارد و فاصله منازل مسکونی با کشتارگاه در فاصله ۵۰ متری واقع شده است که باعث آلودگی زیست محیطی برای ساکنین آن منطقه است. شستن مرغان با آب چاه آلوده و نداشتن تابلوی معرف مشخص، از دیگر مشکلات این کشتارگاه است.

از مشکلات مردم این منطقه می توان به آلوده شدن رودخانه توسط فاضلاب و ضایعات مرغ(خونابه های ناشی از ذبح) اشاره کرد که مشکلات فراوانی را برای کشاورزان منطقه بوجود آورده است. ورود پساب کشتارگاه به داخل رودخانه سبب انتشار انواع آلودگی ها و شیوع انواع بیماری در منطقه می شود.

یکی از اهالی منطقه گفت: کلیه ساکنین منطقه اعم از کشاورز و کسانی که در آنجا سکونت دارند از آلودگیهای زیست محیطی کشتارگاه به شدت در عذاب هستند، به طوریکه شبها صدای دستگاه ها باعث ایجاد مزاحمت برای اهالی می شود و بوی تعفن باعث می شود که اهالی شهرک نتوانند درها و پنجره های منازل خود را باز بگذارند.

وی در ادامه با اشاره مشکلات به وجود آمده برای کشاورزان منطقه گفت: کشاورزان منطقه هم از این کشتارگاه رنج می برند و به دلیل ورود فاضلاب و پساب های کشتارگاه به رودخانه  و نهر آب که متصل به زمین های کشاورزی است ما سخت در مذیقه قرارگرفته ایم و زمین های ما جه زمین های زراعتی و چه باغ ها، دیگر قابل کشت نمی باشد.

وی درخاتمه گفت: از مسئولین محترم شهر، عاجزانه استدعا داریم که این مشکل را از سر راه بردارند که ما بتوانیم به زندگی عادی خود ادامه دهیم.

 گفتنی است کشتارگاه مرغ ترنگ کوهستان واقع در شهرستان نوشهر، بغل کمربندی، جنب پمپ بنزین است که در سال ۱۳۷۶ تاسیس شده است.

لازم به ذکر است در اثر پیگیری اهالی منطقه، در تاریخ ۸۶/۰۵/۳۰ طی حکمی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نوشهر و چالوس با توجه به استمرار شکایات مردمی و احراز آلایندگی شدید کشتارگاه و تهدید علیه بهداشت عمومی، دستور تعطیلی را صادر کرده است، اما این کشتارگاه همچنان به فعالیت خود ادامه می دهد.

در ادامه اسناد و مدارک موجود در ذیل می آید:

رودخانه آلوده به فاضلاب و ضایعات کشتارگاه

 

نامه به دادسرای عمومی شهرستان نوشهر در تاریخ 16/01/84

 

نامه کلانتری ۱۲ شهرستان نوشهر در تاریخ 16/01/84

 

نامه به بخشداری مرکزی نوشهر در تاریخ 10/04/84

 

نامه شکایت اهالی

 

نامه به سازمان محیط زیست استان در تاریخ 04/02/86

 

نامه حفاظت محیط زیست مازندران در تاریخ 30/05/86لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کشتارگاه ،نوشهر، غیر - -

نظر شما در مورد : فعالیت ۱۴ ساله کشتارگاه غیر مجاز مرغ در نوشهر! + عکس و سند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها