مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2630 -تاریخ انتشار : شنبه 29 تیر 1392 -ساعت : 16:55

چاپ به اشتراگ گذاشتن

12 شهريور، آغاز به کار شوراهای جديد شهر و روستا

مازند شورا: معاون سیاسی وزیر کشور گفت: شوراهای اسلامی شهر و روستا در دوره چهارم از 12 شهریور کار خود را آغاز می کنند.

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: شوراهای اسلامی شهر و روستا در دوره چهارم از 12 شهریور کار خود را آغاز می کنند.

به گزارش مازند شورا به نقل از واحد مرکزی خبر سید صولت مرتضوی در نشستی خبری افزود: بر اساس قانون، شوراهای جدید شهر و روستا یک ماه پس از مراسم تنفیذ رییس جمهور جدید، روی کار می آیند.

وی با بیان گزارشی از روند انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: در کل کشور از مجموع حدود 300 هزار داوطلب ثبت نام شده،‌ 259 هزار و 675 نفر باقی ماندند و در نهایت 245 هزار و 470 نفر پس از مراحل مختلف بررسی صلاحیت ها به عنوان نامزد نهایی انتخاب شدند.

دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: انتخابات شوراها در 1213 شهر و 35 هزار و 144 روستا برگزار شد و البته به دلیل اینکه در حدود 400 روستا تعداد داوطلبان به حد نصاب نرسید انتخابات برگزار نشد.

وی افزود: در نهایت از مجموع نامزدها ، ‌179 هزار و 292 نفر در انتخابات شوراها برگزیده شدند که از این میان 173 هزار و 200 نفر را آقایان و 6092 نفر را خانمها تشکیل می دهند.

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: شورای عالی استانها به انتخابات 4 حوزه ایرادهایی وارد کرده است که هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها نتیجه نهایی را دوشنبه این هفته اعلام می کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به دستاوردهای انتخابات 24 خرداد پرداخت و گفت : با این انتخابات مشارکت گسترده مورد نظر مقام معظم رهبری محقق و موجبات شادی مردم فراهم شد.

مرتضوی افزود: انتخابات 24 خرداد مصونیت بخش و امنیت آور بود و ثابت کرد که مردم در سخت ترین شرایط گوش به فرمان رهبری هستند.

وی گفت: دراین انتخابات رقابتها اخلاق محور بود و نامزدها و هوادارانشان در سراسر کشور رقابتی توام با اخلاق را برگزار کردند.

دبیر ستاد انتخابات کشور تصریح کرد: شعارهای انتخاباتی وزارت کشور یعنی قانون مداری و عدالت محقق شد.

وی افزود: همه نامزدها از امکانات رسانه ملی به طور یکسان بهره مند شدند و برای هر یک بیش از 12 ساعت برنامه در شبکه های مختلف صدا و سیما در نظر گرفته شد.

معاون سیاسی وزیر کشور امانتداری را یکی دیگر از شعارهای مورد نظر ستاد انتخابات کشور دانست و گفت: این موضوع نیز به احسن وجه محقق شد به طوری که حتی یک شکایت از هیئت اجرایی یا نظارت و شورای نگهبان واصل نشد.

وی افزود: صحت انتخابات نیز در کوتاهترین زمان اعلام شد.

مرتضوی اثر بخشی این انتخابات را کمک به اتحاد و انسجام ملی بیان کرد و گفت: این موضوع در رفتار بیگانگان هم تغییر ایجاد کرد و در داخل نیز روحیه نشاط به وجود آورد.
 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شوراها، شورای شهر،ان - -

نظر شما در مورد : 12 شهريور، آغاز به کار شوراهای جديد شهر و روستا

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها