مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2638 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 26 تیر 1392 -ساعت : 11:27

چاپ به اشتراگ گذاشتن

روستاهای بالای 300 خانوار دارای بخشداری می‌شوند

مازند شورا: مدیر کل امور روستایی استانداری مازندران گفت: روستاهای بالای 300 خانوار دارای بخشداری می‌شوند.

مازند شورا: مدیر کل امور روستایی استانداری مازندران گفت: روستاهای بالای 300 خانوار دارای بخشداری می‌شوند.
 
رضا آزادی‌کناری در حاشیه بازدید از پروژه‌های عمرانی و افتتاح برخی از پروژه‌های بخش روستایی شهرستان نکا در گفت‌وگو با فارس در نکا گفت: مازندران رتبه دوم تعداد دهیاری‌های کشور را دارد و این به دلیل تلاش‌های همه جانبه دهیاران در روستاها است و به همین دلیل استقرار دهیاران در روستاها در دستور کار قرار دارد و با برنامه‌ریزی عملیاتی می‌شود.

وی یادآور شد: با توجه به تکلیف برنامه پنجم توسعه مبنی بر ایجاد دهیاری در تمام روستاهای بالای 20 خانوار مطابق دستور وزارت کشور در این مرحله تمام روستاهای بالای 30 خانوار دارای دهیاری می‌شوند.

آزادی‌کناری با بیان اینکه 45 درصد جمعیت مازندران در روستاها ساکن هستند، اظهار داشت: در حال حاضر از حدود 3 هزار روستا در استان مازندران یک‌هزار و 802 روستا دهیاری مصوب دارند.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری مازندران خبر راه‌اندازی 5 هزار دهیاری جدید در مازندران به نقل از خودش را که در برخی سایت‌های خبری و روزنامه‌ها چاپ شده بود را تکذیب کرد و گفت: مازندران در حال حاضر 3 هزار روستا با یک‌هزار و 802 دهیاری دارد.

آزادی‌کناری بیان داشت: روستا به عنوان محور توسعه باید مورد توجه باشند و دهیاران برای اجرایی کردن طرح‌های توسعه‌ای در روستاها باید با تمام توان وارد شوند شد و باید بدانیم که همه ما مامور به انجام تکلیفی هستیم که در نظام اسلامی بر عهده ما گذاشته‌اند.

وی گفت: دهیاران باید بازتعریف مناسبی از محیط کاری خود داشته باشند، گفت: دهیاران با بازتعریف محیط کاری خود، به برنامه‌ریزی برای دریافت درآمدهای محیطی و بومی به آبادانی هر چه بیشتر روستا کمک کنند.

آزادی‌کناری با تاکید به اینکه دهیاران بازوان توانمند بخشدار برای ساماندهی روستاها هستند، گفت: انجام وظایف دهیاران تغییر چهره روستاها را فراهم می‌آورد./ فارسلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : روستا،بخشدار - -

نظر شما در مورد : روستاهای بالای 300 خانوار دارای بخشداری می‌شوند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها