مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 26446 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 22 تیر 1396 -ساعت : 08:14

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ضرورت شفاف‌سازی و تقویت سرمایه‌های اجتماعی در سازمان نظام مهندسی کشور/ لزوم تغییر رویکردها در حوزه ساخت و ساز

رئیس سازمان نظام مهندسی کشور اعلام کرد:

ضرورت شفاف‌سازی و تقویت سرمایه‌های اجتماعی در سازمان نظام مهندسی کشور/ لزوم تغییر رویکردها در حوزه ساخت و ساز

مازندشورا: رئیس سازمان نظام مهندسی کشور این سازمان را بزرگترین نهاد صنفی و حرفه‌ای کشور اعلام کرد و گفت: سازمان نظام مهندسی باید با شفافیت‌سازی بیشتر و تقویت سرمایه‌‌های اجتماعی به جایگاه واقعی خود در کشور دست یابد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی فرج الله رجبی رئیس سازمان نظام مهندسی کشور در بیستمین اجلاس نظام مهندسی ساختمان کشور اعلام کرد: اینک که در آغاز دهه سوم فعالیت سازمان نظام مهندسی ساختمان هستیم، جا دارد با تغییر رویکردها و جهت گیری‌های تخصصی، این سازمان به پشتوانه اعضای فعال و مختصص این نظام در سراسر کشور به تخصصی ترین مرجع عمران و مهندسی کشور تبدیل شود.

 رجبی همچنین با اشاره به رکود اقتصاد در بخش مسکن گفت: ‌می‌توان این شرایط سخت را به فرصتی بدل که در آن سازمان نظام مهندسی ساختمان با تغییر رویکردها در حوزه ساخت و ساز رونق را به بخش مسکن بازگرداند. 

رئیس سازمان نظام مهندسی کشور همچنین بر لزوم رفع خلاهای موجود در سازمان نظام مهندسی گفت: این سازمان که بزرگترین نهاد صنفی و حرفه‌ای کشور است باید با شفافیت سازی بیشتر و تقویت سرمایه‌های اجتماعی به جایگاه واقعی خود در کشور دست یابد. 

وی گفت: این مهم می‌تواند با ارائه خدمات شایسته در حوزه فنی مهندسی، بازنگری در انضباط تشکیلاتی و ایجاد ارتباط عمیق با دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی تحقق یابد. 

در گام نخست سازمان نظام مهندسی بعنوان یک چشم انداز باید تولید کننده محسوب مهندسی و مقررات ملی باشد و اگر چه نیستیم اقدامات خود را انجام نداده‌ایم یا به خوبی انجام نداده ایم و باید در کارهای خود بازبینی کنیم که به اتحاد مصمم نیاز دارد.

 رجبی در پایان با تاکید بر لزوم تقویت سازمان نظام مهندسی کشور در زمینه ایجاد ارتباط بین حوزه‌های اجرا و مهندسی گفت: می‌توان با کدسازی ایده‌ها توان جامعه مهندسی کشور را به اتفاقات شیرین خارجی بدل کنیم. /


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مهندسی - ساختمان - تغییر - رویکردها - تقویت - همچنین - ایجاد -  رجبی - ارتباط - تخصصی - سرمایه‌های - اعلام - اجتماعی -

مطالب مرتبط با : ضرورت شفاف‌سازی و تقویت سرمایه‌های اجتماعی در سازمان نظام مهندسی کشور/ لزوم تغییر رویکردها در حوزه ساخ...
نظر شما در مورد : ضرورت شفاف‌سازی و تقویت سرمایه‌های اجتماعی در سازمان نظام مهندسی کشور/ لزوم تغییر رویکردها در حوزه ساخ...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها